III GALA SPORTU

III GALA SPORTU

Wczoraj w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się III Wejherowska Gala Sportu na...
WARSZTATY DLA PAŃ

WARSZTATY DLA PAŃ

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach,...
POSIADAŁ NARKOTYKI

POSIADAŁ NARKOTYKI

Wpadła na ulicy z amfetaminą. Policjanci zatrzymali w Wejehrowie 35-latka,...
MIDNIGHT STORIES

MIDNIGHT STORIES

Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą...
ZGUBIŁ DROGĘ

ZGUBIŁ DROGĘ

Wypadł z drogi, zjechał do rowu i uciekał na piechotę z unieruchomionego...
20
Czwartek
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Anety, Lehca, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NADCHODZI WICHURA

2020-02-09 18:08:01

Już dziś w nocy spodziewamy się gwałtownego wiatru. W niedzielę i poniedziałek znad Atlantyku nad Polskę nasunie się bardzo rozległy niż, które przez kilka dni będzie kształtował pogodę w naszej części Europy IMGW wydał dla naszego województwa alert drugiego stopnia.

Alert drugiego stopnia (pomarańczowy) oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewać się należy zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zaleca się dużą ostrożność, śledzenie na bieżąco komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Prognozy pogody przewidują bardzo silny wiatr w nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10 lutego). Jest on wynikiem rozległego i gwałtownego niżu, który nasuwa się znad Atlantyku. Wartość ciśnienia w głównym jego ośrodku może być wyjątkowo niska i wyniesie zaledwie 940 hPa.

Od niedzielnego wieczora spodziewać się możemy na terenie całego kraju silnego wiatru. Jego porywy mogą osiągać prędkość do 90 km/h, a w rejonach nadmorskich nawet do 100 km/h. Na Bałtyku silny sztorm. W poniedziałek (10 lutego) oprócz silnego wiatru należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz. We wtorek i środę wiatr nieco osłabnie, jednak nadal będzie dość silny, a momentami porywisty.

Służby odpowiadające za bezpieczeństwo apelują, aby zachować zdrowy rozsądek i wiedząc o zbliżających się silnych wiatrach przyjrzeć się szczególnie swoim balkonom, tarasom i altanom. Przede wszystkim należy zabezpieczyć drobne przedmioty i narzędzia które porwane przez wichurę mogą stanowić zagrożenie. Pamiętajmy także aby nie parkować samochodów bezpośrednio pod drzewami. Silne porywy wiatru mogą powodować łamanie gałęzi drzew, uszkodzenia sieci energetycznej i utrudnienia komunikacyjne.

qratorPrzeczytaj również
Nadejście listopada nieuchronnie oznacza coraz niższe temperatury za oknem. Jesień, a potem zima to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. Są oni...

2019-11-01 16:33:09

W ostatnich dniach na terenie powiatu wejherowskiego policjanci odnotowali kilka prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą "na wnuczka". Policjanci apelują o czujność.

2018-12-01 18:34:22

Dziś o poranku ruch pociągów podmiejskich i dalekobieżnych odbywał się wahadłowo. Stało się tak na skutek śmiertelnego wypadu do jakiego doszło na torach kolejowych nieopodal stacji SKM Wejherowo...

2018-10-17 14:55:47

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!