1
Anety, Lehca, Leona

PORAŻKA TYTANÓW

2020-02-10 10:32:53

Po dwumiesięcznej przerwie na ligowe parkiety powrócili szczypiorniści. W pierwszym w tym roku meczu o mistrzostwo pierwszej ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo na własnym boisku ulegli Gwardii Koszalin 33:40 (15:21).

W meczu pierwszej rundy w Koszalinie, Gwardia wygrała 36:26. Z kolei w meczu rundy eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski lepsi byli Tytani, którzy zwyciężyli 34:25. To pokazuje, że przy pełnej mobilizacji żółto-czerwoni są w stanie nawiązać równorzędną walkę z innymi pierwszoligowcami i na to liczyli kibice którzy tłumnie przybyli do hali sportowej PZS nr 4 w Wejherowie.

Początek spotkania był wyrównany. Wynik oscylował wokół remisu i nasi szczypiorniści wyraźnie mieli ochotę powtórzyć swój wyczyn z meczu pucharowego, czyli wygrać. Z upływem czasu zaczęła jednak zarysowywać się przewaga przyjezdnych. Gwardziści wyszli na minimalne prowadzenie. Tytani chcieli szybko zniwelować straty co skutkowało nerwowością w grze, a ta zaczęła przekładać się na błędy w rozgrywaniu i niecelne rzuty. Gwardziści skwapliwie to wykorzystywali i pod koniec pierwszej połowy zbudowali sobie solidną przewagę bramkową. Na przerwę goście schodzili prowadząc 21:15.

Druga połowa to zacięta walka na parkiecie o każdą piłkę. Nasi szczypiorniści za wszelką cenę starali się zniwelować stratę, lecz goście postawili twarde warunki i ofiarnie bronili swojej przewagi. Ataki Tytanów odbijały się od kamiennej defensywy Gwardzistów, którzy na domiar złego cały czas utrzymywali wysoką skuteczność w ataku. Pomimo prób, wejherowianie nie byli w stanie zbliżyć się wynikiem do Gwardzistów. W miarę zbliżania się końca meczu nasi szczypiorniści opadali z sił. Goście przejęli kontrolę nad przebiegiem meczu i skupili się na pilnowaniu korzystnego dla nich wyniku, który niezagrożony dowieźli do końca spotkania.

W 12. kolejce meczów I ligi piłki ręcznej KS Tytani Wejherowo przegrywają na własnym parkiecie z KSPR Gwardią Koszalin 33:40 (15:21) i wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Emocje do samego końca i wielki wybuch radości po kocowym gwizdu. Piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo odnieśli swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi.