TENISOWA UCZTA

TENISOWA UCZTA

Aż dwa turnieje tenisowe w ciągu tygodnia. Amatorzy tenisa ziemnego i...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Wczoraj, w całym województwie pomorskim nie stwierdzono żadnego nowego...
LAUREAT KONKURSU

LAUREAT KONKURSU

Młody lubinianin w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Koloratrium"....
MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI…

MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI…

Złaknieni piłkarskich emocji czekaliśmy na wznowienie rozgrywek II ligi...
PIJANY WIÓZŁ DZIECI

PIJANY WIÓZŁ DZIECI

Włos się jeży na głowie. Trudno o bardziej skrajny przykład...
5
Piątek
Czerwiec 2020
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

KONKURS HISTORYCZNY

2020-02-14 12:26:03

W siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie odbył się etap rejonowy IV Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Historycznej "Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość", w którym udział wzięli dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii Polski i regionu w XX wieku, a także budzenie zainteresowania historią i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu, przy współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku, 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Gminny Dom Kultury w Lini.

Wojewódzki Turniej Wiedzy Historycznej "Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość" składa się z dwóch kategorii: kategoria wiedzy historycznej adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, a kategoria recytatorska adresowana jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych - klasy IV-VI i klasy VII-VIII szkół podstawowych.

We środę 12 lutego br. w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie odbył się etap międzyszkolny IV Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Historycznej "Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość". Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została życiu i działalności kapitana Adama Dedio. W konkursie wiedzy uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym. Przystąpiło do niego 13 uczestników, z których 10 zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu.

W konkursie recytatorskim startujący prezentowali wiersze m.in.: Zbigniewa Herberta oraz Teresy Boguszewskiej, poświęconych żołnierzom niezłomnym. W obu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 21 uczniów, z których 20 zakwalifikowało się do kolejnego etapu.

Finał konkursu odbędzie się 21 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu.

opr. qrator

foto: MPiMK-PPrzeczytaj również
Młody lubinianin w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Koloratrium". Tomek Skiba, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie został jednym z pięciu nagrodzonych za wykonanie pracy plastycznej.

2020-06-04 09:27:41

Skuteczna rekrutacja w czasie pandemii także jest możliwa. I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie zdecydowało się zorganizować tzw. dni otwarte, w Internecie. Będzie można nie tylko zobaczyć...

2020-05-21 12:35:54

Od najbliższego piątku rusza rekrutacja w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej na rok akademicki 2020/2021. W tym roku po raz pierwszy można składać dokumenty na nowy kierunek – pielęgniarstwo.

2020-05-13 20:49:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!