KOLEJNYCH 3 CHORYCH

KOLEJNYCH 3 CHORYCH

Poniedziałkowy ranek przyniósł informację o kolejnych zachorowaniach na...
ZAKAŻENIE W GNIEWINIE

ZAKAŻENIE W GNIEWINIE

Koronawirus zdiagnozowany w przychodni w Gniewinie. Placówka została...
DANE EPIDEMIOLOGICZNE

DANE EPIDEMIOLOGICZNE

Wciąż dużo zachorowań w powiecie wejherowskim. W całym województwie...
KOLEJNE LABORATORIUM

KOLEJNE LABORATORIUM

Dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza. Laboratorium diagnostyczne Invicta...
LASY NIEDOSTĘPNE

LASY NIEDOSTĘPNE

Ta informacja zasmuciła wielu mieszkańców. Rząd zabrał jedną z ostatnich...
7
Wtorek
Kwiecień 2020
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Donata, Herminy, Rufina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

KONKURS HISTORYCZNY

2020-02-14 12:26:03

W siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie odbył się etap rejonowy IV Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Historycznej "Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość", w którym udział wzięli dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii Polski i regionu w XX wieku, a także budzenie zainteresowania historią i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu, przy współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku, 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Gminny Dom Kultury w Lini.

Wojewódzki Turniej Wiedzy Historycznej "Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość" składa się z dwóch kategorii: kategoria wiedzy historycznej adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, a kategoria recytatorska adresowana jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych - klasy IV-VI i klasy VII-VIII szkół podstawowych.

We środę 12 lutego br. w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie odbył się etap międzyszkolny IV Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Historycznej "Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość". Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została życiu i działalności kapitana Adama Dedio. W konkursie wiedzy uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym. Przystąpiło do niego 13 uczestników, z których 10 zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu.

W konkursie recytatorskim startujący prezentowali wiersze m.in.: Zbigniewa Herberta oraz Teresy Boguszewskiej, poświęconych żołnierzom niezłomnym. W obu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 21 uczniów, z których 20 zakwalifikowało się do kolejnego etapu.

Finał konkursu odbędzie się 21 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu.

opr. qrator

foto: MPiMK-PPrzeczytaj również
W ramach lekcji o samorządzie odbywających się w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbył się panek dyskusyjny młodzieży szkolnej, którego gośćmi byli wejherowscy samorządowcy.

2020-02-14 12:52:04

Na przełomie stycznia i lutego Kaszubsko Pomorska Szkoła wyższa w Wejherowie podpisała kolejne porozumienia o współpracy z instytucjami z terenu powiatu wejherowskiego. Nowymi partnerami zostali:...

2020-02-07 13:43:02

Poszerza się krąg podmiotów i instytucji współpracujących z Kaszubsko-Pomorską Szkołą Wyższą w Wejherowie. Kolejnym partnerem został Urząd Miasta Wejherowa, który w dniu 22 stycznia br.  podpisał...

2020-01-22 17:57:48

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!