1
Arety, Marty, Marcina

TRIUMF W ELBLĄGU

2020-02-23 19:40:12

Tytani poszli za ciosem i odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie (pierwsze na wyjeździe). Po zaciętym meczu nasi szczypiorniści pokonali KS Meble Wójcik Elbląg. Wejherowianie po przerwie zimowej imponują formą.

Zeszłotygodniowe zwycięstwo nad Sokołem Kościerzyna okazało się punktem zwrotnym. Nasi szczypiorniści zrzucili z siebie balast drużyny bez zwycięstwa i uskrzydleni wygrali kolejny mecz. W sobotę 22 lutego br. mierzyli się w Elblągu z tamtejszym KS Meble Wójcik, którzy właśnie na Tytanach zamierzali przerwać passę trzech porażek z rzędu. To im się jednak nie udało.

Początek meczu był bardzo zacięty i wyrównany. Wynik oscylował wokół remisu i żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie przewagi bramkowej. Prowadzenie kilkukrotnie zmieniało się ale nikomu nie udawało się narzucić swojego stylu gry. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Tytanom udało się odskoczyć na dwa gole co pozwoliło im wygrać pierwszą połowę 13:12.

W drugiej połowie nadal trwała zacięta walka. Wynik wciąż oscylował wokół remisu. W miarę upływu czasu jasne stawało się, że o końcowym zwycięstwie zadecyduje przygotowanie kondycyjne i mniejsza ilość popełnianych błędów. Pierwsi zadyszkę złapali gospodarze. W 37 minucie spotkania Tytani odskoczyli na cztery bramki. Po kilku minutach elblążanie zwarli szeregi, odrobili stratę i zmniejszyli przewagę naszych szczypiornistów do zaledwie jednej bramki. Od tego momentu Tytani zagrali twardo w obronie, przez co zmuszali gospodarzy do rzutów z nieprzygotowanych pozycji, które łatwo było wybronić. Co więcej, zawodnicy KS Meble Wójcik zaczęli popełniać przewinienia, łapali faule i kary, a to bezwzględnie nasi szczypiorniści wykorzystywali. Znowu udało się wypracować kilkubramkową przewagę ale tym razem wejherowianie skutecznie dowieźli ją do końca odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie.

W 13. kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej KS Tytani Wejherowo pokonują na wyjeździe KS Meble Wójcik Elbląg 30:27 (13:12).

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

Szybko zakończył się udział Tytanów Wejherowo w rozgrywkach Pucharu Polski Piłki Ręcznej. Po niezwykle zaciętym spotkaniu w Kwidzynie, nasi szczypiorniści ulegli minimalnie USAR-owi 25:26.

2020-10-18 18:45:26

W debiucie rozgrywek II ligi piłki ręcznej sezonu 2020/2021, żeńska drużyna KS Tytani Wejherowo uległa na własnym parkiecie zespołowi MKS Kusy Szczecin. Mecz odbył się w Szczecinie, bez udziału...

2020-10-18 10:48:52

Surową lekcję odebrali szczypiorniści Tytanów Wejherowo, którzy na własnym boisku przegrali z SPR GKS Autoinwest Żukowo. Żółto-czerwoni tylko przez pierwsze piętnaście minut meczu byli...