CZYSZCZENIE KOLEKTORA

CZYSZCZENIE KOLEKTORA

W związku z koniecznością czyszczenia kolektora sanitarnego, mieszkańcy...
KASZUBSKI KOSMOS

KASZUBSKI KOSMOS

Inicjatywa stworzenia spektaklu o Kaszubszczyźnie z wolna nabiera realnych...
ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

Na przedświąteczne zakupy dojedziesz autobusem. Miejski Zakład...
PODWYŻKA CEN BILETÓW

PODWYŻKA CEN BILETÓW

Od 12 grudnia 2021 r. wzrastają ceny biletów komunikacji kolejowej w...
REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa powstało nowe...
7
Wtorek
Grudzień 2021
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONKURS "DO HYMNU"

2020-02-28 12:54:55

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie wzięła udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu". Wczoraj, na przesłuchaniu konkursowym uczniowie szkoły wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz Rotę i Gaude Mater Polonia.

"Do Hymnu" to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie, przez co najmniej połowę uczniów szkoły, Hymnu Państwowego oraz wybranych dwóch pieśni patriotycznych. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie jako jedyna w naszym mieście wzięła udział w konkursie.

W zmaganiach bierze udział 300 szkół z terenu całego kraju. W dniach od 17 lutego do 10 kwietnia br. trwają przesłuchania konkursowe pierwszego etapu. Jurorzy odwiedzają wszystkie szkoły zgłoszone do konkursu w danym województwie (w województwie pomorskim jest to 15 szkół podstawowych), by wysłuchać wykonań Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni patriotycznych do wyboru (Bogurodzica; Gaude Mater Polonia; Rota; Marsz Polonia; Boże, coś Polskę; Święta miłości kochanej Ojczyzny; Żeby Polska była Polską).

We czwartek 27 lutego występ uczniów Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego oceniało jury w składzie:dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska z Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz prof. dr hab. Roman Grucza z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Oprócz Mazurka Dąbrowskiego wejherowscy uczniowie zaśpiewali także Rotę raz Gaude Mater Polonia. Zgodnie z regulaminem, utwory musiały zostać wykonane w oryginalnych tonacjach, a cappella, jednogłosowo przy zaangażowaniu nie mniej niż połowy uczniów szkoły.

W sali gimnastycznej szkoły zgromadziło się łącznie 140 uczniów klas od I do VIII, którzy z wielkim zaangażowaniem wspólnie wykonali wszystkie trzy pieśni. Czy zyskają uznanie w oczach jury i awansują do kolejnego etapu, dowiemy się w terminie do 30 kwietnia br. W pierwszym etapie (przesłuchania konkursowe przez lokalne jury) wyłonionych zostanie z każdego województwa 5 szkół, które awansują do etapu drugiego – centralnego.

Tomasz Magulski

Tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: @SP.S.Zmartwychwstanek.WejherowoPrzeczytaj również
W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa powstało nowe połączenie drogowe łączące ul. 12 Marca z ul. Reformatów. Przede wszystkim skorzystają na tym mieszkańcy okolicznych budynków,...

2021-12-04 21:58:40

Na przedświąteczne zakupy dojedziesz autobusem. Miejski Zakład Komunikacyjny w Wejherowie zmienia częstotliwość kursowania linii nr 8 w niedziele handlowe.

2021-12-05 22:21:06

Intensywne opady śniegu upiększyły miasto ale także utrudniły życie mieszkańcom. Właścicielom posesji oraz posiadaczom samochodów przybyło obowiązków. Trzeba odśnieżać chodniki, usuwać śnieg i...

2021-12-01 10:03:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!