WSPOMÓŻ HOSPICJUM

WSPOMÓŻ HOSPICJUM

W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do...
ODMRAŻANIE STAROSTWA

ODMRAŻANIE STAROSTWA

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo...
TRUDNIEJ O BILET

TRUDNIEJ O BILET

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło...
KONCERT SKRZYPCOWY

KONCERT SKRZYPCOWY

Rockowa klasyka w aranżacji na skrzypce. Na nietypowy koncert zaprasza...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Kolejne dane dobowe napawają optymizmem. Nie przyrasta ilość zakażonych, za...
26
Wtorek
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KOLEJNA INWESTYCJA NA HORYZONCIE

2020-03-04 08:56:13

Wyręb lasu rozpoczął się już pod koniec zeszłego roku. To przygotowanie pod budowę nowej drogi – łącznika pomiędzy ulicą Strzelecką i Sobieskiego. Droga skracająca i ułatwiająca przejazd przez Wejherowo jest równocześnie elementem Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa.

Ten około kilometrowy odcinek drogi ma kolosalne znaczenie dla komunikacji samochodowej w mieście. Właśnie tamtędy prowadzić będzie nowy przebieg drogi wojewódzkiej 218. Zmiana podyktowana jest koniecznością przygotowania układu drogowego w Wejherowie na zmiany w ruchu kołowym jaki wywoła oddanie do użytku nowej drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasa Kaszubska), w której zaprojektowane są nowe węzły zjazdowe, które będą kanalizować lokalny ruch samochodów.

Z drugiej strony budowa łącznika leśnego od ul. Strzeleckiej do ul. Sobieskiego jest warunkiem koniecznym do sprawnego funkcjonowania tzw. Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa, które przez węzeł Działki skomunikowany będzie z obecną drogą krajową nr 6 oraz dzielnicą Przemysłowa i dalej ulicami Karnowskiego i Ofiar Piaśnicy.

Po zakończeniu tej inwestycjikierowcy jadący z Węzła Szemud nowej Trasy Kaszubskiej nie będą wjeżdżali bezpośrednio do miasta ul. Strzelecką i 3 Maja. Jadąc nowym łącznikiem poprzez las będą omijać śródmieście i nie zakorkują centrum Wejherowa. Znacznie poprawi to płynność ruchu w tej części miasta, pozwalając jednocześnie pojazdom w łatwy sposób dojechać do drogi krajowej nr 6.

Prace przygotowawcze dla tej inwestycji rozpoczęły się już pod koniec zeszłego roku, kiedy to rozpoczęto wyrąb lasu w przebiegu planowanej drogi, na odcinku od terenów obok Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w kierunku na południe przez las, aż do wylotu z miasta ul. Strzeleckiej (w kierunku na Gowino), gdzie przewidziana jest budowa ronda.

- W tej chwili trwają prace przygotowawcze inwestycji, złożyliśmy także wniosek o dofinansowanie do wojewody z pieniędzy rządowych na budowę nowego odcinka, od ulicy Sobieskiego do ulicy Strzeleckiej, który przeszedł wstępną kwalifikację i teraz czekamy na decyzję ministerstwa o wysokości dofinansowania – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. - Jesteśmy na etapie otwierania ofert przetargowych – wpłynęły trzy oferty od 11,5 do 20 mln zł. Decyzję o wyborze oferty podejmiemy  w momencie, kiedy dostaniemy informację z ministerstwa.

qrator

foto: K. GrabePrzeczytaj również
Obchodzące dwa lata temu swoje pięćdziesięciolecie istnienia, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie doczekało się swojej monografii.

2020-05-21 13:06:46

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło godziny otwarcia kas biletowych. Zmiany będą obowiązywać do odwołania.

2020-05-24 16:36:44

Kierowcy powinni wzmóc czujność. Ruszają prace drogowe związane z budową nowego łącznika drogowego pomiędzy ulicami: Sucharskiego i Strzelecką. Będzie to czasowo powodować utrudnienia dla...

2020-05-20 13:50:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!