WSPOMÓŻ HOSPICJUM

WSPOMÓŻ HOSPICJUM

W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do...
ODMRAŻANIE STAROSTWA

ODMRAŻANIE STAROSTWA

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo...
TRUDNIEJ O BILET

TRUDNIEJ O BILET

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło...
KONCERT SKRZYPCOWY

KONCERT SKRZYPCOWY

Rockowa klasyka w aranżacji na skrzypce. Na nietypowy koncert zaprasza...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Kolejne dane dobowe napawają optymizmem. Nie przyrasta ilość zakażonych, za...
26
Wtorek
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

STRAŻ MIEJSKA W PRM

2020-03-05 14:37:48

Od dziś wejherowska Straż Miejska uzyskała status jednostki współpracującej z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Decyzję podjął Wojewoda Pomorski jednostka została wpisana do Krajowego Rejestru Jednostek Współpracujących z PRM.

System Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM) powstał, aby zapewnić pomoc każdej osobie w stanie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. System PRM działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne współdziałają służby, które są ustawowo powołane do pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, np.: Państwowa Straż Pożarna; Policja, Górskie, Tatrzańskie i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe; inne stowarzyszenia i organizacje, które wykonują działania ratownicze w ramach swoich zadań statutowych – taką jednostką jest Straż Miejska w Wejherowie. Rejestr jednostek współpracujących z systemem prowadzi właściwy wojewoda.

W czwartek 5 marca br. decyzją Wojewody Pomorskiego, wejherowska Straż Miejska wpisana została do Krajowego Rejestru Jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wojewoda pozytywnie ocenił wniosek złożony przez Straż Miejską w Wejherowie oraz potwierdził fakt spełnienia wszelkich ustawowych wymogów stawianych jednostkom ubiegającym się o możliwość współpracy z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. W skład naszej jednostki wchodzi 7 ratowników kwalifikowanej  pierwszej pomocy, ponadto na wyposażeniu radiowozu interwencyjnego znajduje się niezbędny do ratowania życia i zdrowi sprzęt medyczny w tym: specjalistyczna torba R1, AED (defibrylator) oraz szyny Kramera.

W ramach prowadzonych czynności ratownicy kwalifikowani udzielają pierwszej pomocy, która polega na:

  • resuscytacji krążeniowo-oddechowej, bezprzyrządowej i przyrządowej, z podaniem tlenu oraz zastosowaniem defibrylatora zautomatyzowanego;
  • tamowaniu krwotoków zewnętrznych i opatrywanie ran;
  • unieruchamianiu złamań i podejrzeń złamań kości oraz zwichnięć;
  • ochronie przed wychłodzeniem lub przegrzaniem;
  • wstępnym postępowaniu przeciwwstrząsowym (właściwe ułożenie oraz ochrona termiczna osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego;
  • stosowaniu tlenoterapii biernej;
  • ewakuacji z miejsca zdarzenia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego;
  • wsparciu psychicznym osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego;
  • prowadzeniu wstępnej segregacji medycznej.

qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło godziny otwarcia kas biletowych. Zmiany będą obowiązywać do odwołania.

2020-05-24 16:36:44

Rozpoczęły się pierwsze roboty ziemne związane z budową nowego przyszpitalnego parkingu na ul. Jagalskiego w Wejherowie. Inwestycja znacznie poprawi dostępność miejsc postojowy, które na dodatek...

2020-05-23 13:08:05

Obchodzące dwa lata temu swoje pięćdziesięciolecie istnienia, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie doczekało się swojej monografii.

2020-05-21 13:06:46

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!