COVID-19 ODPUSZCZA

COVID-19 ODPUSZCZA

Kolejne dni pokazują poprawiającą się sytuację epidemiczna na terenie...
GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

Nie w niedzielę a w sobotę 11 lipca odbędzie się kolejny mecz II ligi piłki...
KAMIENICA SZTUKI

KAMIENICA SZTUKI

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w...
KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA

W związku z planowaną budową ulicy Necla i Gryfa Pomorskiego Urząd Miasta...
NOWY SOLARIS W BARWACH MZK

NOWY SOLARIS W BARWACH MZK

Kolejny autobus marki Solaris zasilił tabor pojazdów Miejskiego Zakładu...
10
Piątek
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NIESAMOWITE ZWYCIĘSTWO

2020-03-09 10:05:02

Przebieg tego meczu mógłby posłużyć na scenariusz kasowego horroru. Takie nagromadzenie emocji rzadko się zdarza. Spotkanie obfitujące w zwroty akcji zakończyło się sukcesem wejherowian. Gryf pokonał na własnym boisku Znicz Pruszków 1:0.

Po zeszłotygodniowym laniu w Rzeszowie 0:6 kibice zastanawiali się z jakim nastawieniem i w jakiej formie wybiegną na boisko żółto-czarni. Tym bardziej, że trener coraz częściej musi sięgać po młode rezerwy aby sklecić meczową jedenastkę. Gryf nie był faworytem niedzielnego meczu. Mecz potoczył się jednak sensacyjnie.

Żółto-czarni w 29 minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Celnym strzałem popisał się Jakub Pek. Radość była tym większa, że z dotychczasowego przebiegu gry, nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. W 20 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Znicza. Wykonujący go Karol Noiszewski trafił w poprzeczkę. Kolejną "setkę" goście mieli 3 minuty później, gdy Dariusz Zjawiński trafił piłką w poprzeczkę. Tuż przed przerwą, w 41 minucie pierwszej połowy czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Kamil Kankowski i od tego momentu Gryf grał w osłabieniu.

Wydawało się, że w drugiej połowie Gryf skazany będzie na pożarcie ale nasi piłkarze nadspodziewanie dobrze radzili sobie z presją gości, a tam gdzie nie dawali rady, z pomocą przychodziło piłkarskie szczęście. W 55 minucie spotkania wydawało się że piłka nieuchronnie znajdzie się w bramce wejherowian, a tymczasem po strzale ona odbiła się od obu słupków i wyszła w pole. Pole. W miarę upływu czasu w drużynie Znicza wzrastała frustracja. Minuty mijały, a Gryf wciąż prowadził. W 61 minucie kolejny zwrot akcji. Siły na boisku się wyrównały, gdy za czerwoną kartkę z boiska wyleciał zawodnik Znicza Pruszków Paweł Tarnowski. Piłkarze i kibice uwierzyli, że da się obronić ten korzystny wynik. Nadzieja na moment zgasła w 76 minucie spotkania, gdy sędzia podyktował drugą już w tym meczu "jedenastkę" dla przyjezdnych. Tym razem piłka poleciała w światło bramki, lecz strzał obronił Wiesław Ferra, czym wywołał eksplozję radości na trybunach. Nadzieja powróciła. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.

W meczu II ligi piłki nożnej skazywany na pożarcie Gryf Wejherowo pokonał na własnym boisku Znicz Pruszków 1:0 (1:0). Nasi piłkarze mieli wiele szczęścia. Uwijali się w obronie jak w ukropie, potrafili wykorzystać jedną z nielicznych okazji do strzelenia bramki, a w sytuacjach beznadziejnych ratowały ich słupski i poprzeczki. Wisienką na torcie była udana parada bramkarska Wiesława Ferry podczas obrony rzutu karnego i niemożliwe stało się możliwe. Gryf zdobywa pierwsze punkty w tym roku.

qratorPrzeczytaj również
Nie w niedzielę a w sobotę 11 lipca odbędzie się kolejny mecz II ligi piłki nożnej pomiędzy Gryfem Wejherowo a Garbarnią Kraków. Zmiana terminu spotkania została dokonana na prośbę drużyny...

2020-07-09 14:04:06

W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn II ligi piłki nożnej górą byli gospodarze z Legionowa. Gryf Wejherowo uległ na wyjeździe Legionovii 2:5.

2020-07-04 22:36:25

Nie było niespodzianki w środowym meczu na Wzgórzu Wolności. W rozgrywkach II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo uległ Stali Rzeszów 0:2 (0:1). Po ostatnich zmianach personalnych w ekipie...

2020-07-02 13:52:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!