DRZEWKA BOŻONARODZENIOWE

DRZEWKA BOŻONARODZENIOWE

Za Kika dni w Lasach Państwowych rusza tradycyjna sprzedaż choinek –...
KASZUBSKIE ARCHIWUM

KASZUBSKIE ARCHIWUM

Projekt Kaszubski Spichlerz Pamięci dobiega końca. To p ionierskie...
PRZYJEŻDŻA MAMMOBUS

PRZYJEŻDŻA MAMMOBUS

Ostatnia tegoroczna tura bezpłatnych badań mammograficznych na terenie...
POLICYJNY POŚCIG

POLICYJNY POŚCIG

Niezatrzymanie siędo kontroli drogowej było początkiem nieszczęść...
PRAWKO ZOSTAJE W DOMU

PRAWKO ZOSTAJE W DOMU

Już od 5 grudnia poruszając się samochodem nie będziemy musieli wozić ze...
2
Środa
Grudzień 2020
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

VII SABAT KASZUBSKI

2020-03-10 09:42:24

Wejherowskie muzeum co roku zaskakuje, przygotowując specjalne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wydarzenie jest przedsięwzięciem naukowo-artystyczno-kulinarnym, a całość okraszona jest dużą dawką humoru i dobrej zabawy.

Hasło VII Sabatu Kaszubskiego brzmiało: ”W to mi graj”, a tematem przewodnim była kobieta i muzyka. Z tej okazji przygotowany został okolicznościowy referat wybitnej kompozytorki, pianistki i chórmistrzyni Anny Rocławskiej – Musiałczyk  pt. "Współczesny kompozytor a wykonawca, wykonawca a kompozytor. Jak skutecznie rozwijać artystyczną współpracę?". Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja pt. "Siła muzyki", którą przedstawiła Natalia Bury - muzykoterapeutka z Wrocławia.

Autorki wystawy malarskiej "Spotkania" opowiedziały o swojej pasji i dokonaniach artystycznych, zachęcając do zwiedzania wystawy prac.

Tradycją Sabatu Kaszubskiego jest konkurs na najlepszy sprzęt do latania. Sądząc po frekwencji na Sali oraz ilości sprzętu latających czarownic, konkurs cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Muzyczną atrakcją wieczoru był występ folklorystycznego zespołu z Kaliningradu "Mołwiniec", który zaprezentował się w pięknych, syberyjskich i ukraińskich strojach ludowych. Artyści zaskoczyli publiczność wykonując przygotowane przez siebie pieśni także w języku kaszubskim.

Wieczór zakończył się wspaniałym i smakowitym poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tuchomia.

opr. qrator

foto: L. SpigarskiPrzeczytaj również
Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie został przeniesiony do Internetu. Z uwagi na obostrzenia...

2020-11-28 13:31:50

Już jutro każdy będzie mógł zapoznać się z krótkometrażowym filmem zrealizowanym przez Wejherowskie Centrum kultury, który opowiada o udziale mieszkańców Pomorza i Kaszub w Bitwie Warszawskiej.

2020-11-10 09:14:46

W najbliższy wtorek w wejherowskim Muzeum odbędzie się autorski koncert pianisty jazzowego Michała Ciesielskiego, połączony z promocją jego ostatniej płyty Share Lokation. Kompozytor i wykonawca...

2020-10-19 12:16:14

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!