DANE EPIDEMIOLOGICZNE

DANE EPIDEMIOLOGICZNE

Wciąż dużo zachorowań w powiecie wejherowskim. W całym województwie...
KOLEJNE LABORATORIUM

KOLEJNE LABORATORIUM

Dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza. Laboratorium diagnostyczne Invicta...
LASY NIEDOSTĘPNE

LASY NIEDOSTĘPNE

Ta informacja zasmuciła wielu mieszkańców. Rząd zabrał jedną z ostatnich...
SYPIĄ SIĘ MANDATY

SYPIĄ SIĘ MANDATY

Żarty się skończyły. Od 1 kwietnia w myśl obostrzonych przepisów...
JAJO - FOTO

JAJO - FOTO

Wielka pisanka i wielkanocny zajączek jż zdobią wejherowski rynek. Zawsze...
6
Poniedziałek
Kwiecień 2020
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ady, Celestyny, Ireneusza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

VII SABAT KASZUBSKI

2020-03-10 09:42:24

Wejherowskie muzeum co roku zaskakuje, przygotowując specjalne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wydarzenie jest przedsięwzięciem naukowo-artystyczno-kulinarnym, a całość okraszona jest dużą dawką humoru i dobrej zabawy.

Hasło VII Sabatu Kaszubskiego brzmiało: ”W to mi graj”, a tematem przewodnim była kobieta i muzyka. Z tej okazji przygotowany został okolicznościowy referat wybitnej kompozytorki, pianistki i chórmistrzyni Anny Rocławskiej – Musiałczyk  pt. "Współczesny kompozytor a wykonawca, wykonawca a kompozytor. Jak skutecznie rozwijać artystyczną współpracę?". Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja pt. "Siła muzyki", którą przedstawiła Natalia Bury - muzykoterapeutka z Wrocławia.

Autorki wystawy malarskiej "Spotkania" opowiedziały o swojej pasji i dokonaniach artystycznych, zachęcając do zwiedzania wystawy prac.

Tradycją Sabatu Kaszubskiego jest konkurs na najlepszy sprzęt do latania. Sądząc po frekwencji na Sali oraz ilości sprzętu latających czarownic, konkurs cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Muzyczną atrakcją wieczoru był występ folklorystycznego zespołu z Kaliningradu "Mołwiniec", który zaprezentował się w pięknych, syberyjskich i ukraińskich strojach ludowych. Artyści zaskoczyli publiczność wykonując przygotowane przez siebie pieśni także w języku kaszubskim.

Wieczór zakończył się wspaniałym i smakowitym poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tuchomia.

opr. qrator

foto: L. SpigarskiPrzeczytaj również
Dzięki internetowi możemy brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Miejskie instytucje, pomimo że zamknięte dla odwiedzających, przygotowały dla mieszkańców ciekawą ofertę on-line. Wystarczy...

2020-03-21 19:14:54

Nowa inicjatywa uczczenia Dnia Jedności Kaszubów. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na wspólne śpiewanie kaszubskich pieśni.

2020-03-06 17:06:21

Sabat, czyli o kobietach i z kobietami, nietypowo. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaprasza w najbliższy wtorek na nietypowe obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.

2020-03-02 09:53:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!