WSPOMÓŻ HOSPICJUM

WSPOMÓŻ HOSPICJUM

W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do...
ODMRAŻANIE STAROSTWA

ODMRAŻANIE STAROSTWA

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo...
TRUDNIEJ O BILET

TRUDNIEJ O BILET

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło...
KONCERT SKRZYPCOWY

KONCERT SKRZYPCOWY

Rockowa klasyka w aranżacji na skrzypce. Na nietypowy koncert zaprasza...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Kolejne dane dobowe napawają optymizmem. Nie przyrasta ilość zakażonych, za...
26
Wtorek
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NIE DAJ SIĘ WIRUSOWI

2020-03-12 11:05:40

Władze miejskie i powiatowe, realizując polecania Rządu w sprawie ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii koronaworusa COVID-19, zamknęły szkoły i instytucje kultury oraz podjęły szereg dalszych decyzji, których skutki już odczuwamy bądź odczujemy w najbliższych dniach.

Zgodnie z decyzją Rządu o zawieszeniu zajęć we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce, Urząd Miejski w Wejherowie podjął decyzje o zamknięciu w terminie od16 do 25 marca wszystkich publicznych i niepublicznych placówek oświatowych na terenie miasta. W czwartek (12 marca) i w piątek (13 marca) rodzice będą jeszcze mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli. Ponadto od dziś aż do odwołania zamknięte zostają: kryta pływalnia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, przy ul. Nanickiej, Filharmonia Kaszubska, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Starostwo Powiatowe, w trosce o nierozprzestrzenianie zagrożenia koronawirusowego od czwartku 12 marca na okres dwóch tygodni, zamyka dla ludności działalność Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Wszystkie wcześniej zaplanowane wydarzenia oraz zajęcia zostają odwołane.

Od poniedziałku 16 marca do piątku 27 marca br., Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wejherowie będzie obsługiwał klientów w godzinach 7:30 – 15:15. W związku z tym anulowane zostają wszystkie internetowe rezerwacje na rejestracje pojazdów. Osoby które nabyły lub sprzedały pojazd już zarejestrowany na terenie Polski, w celu uniknięcia kary za nieterminowe dokonanie rejestracji, mogą dokonać zgłoszenia rejestracyjnego drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP lub za pośrednictwem poczty. Osoby które sprowadziły używany pojazd z zagranicy proszone są o dokonanie rejestracji pojazdu w terminie do 30 dni od dnia jego sprowadzenia, w Wydziale Komunikacji w zmienionych godzinach jego pracy.

W autobusach MZK Wejherowo wstrzymana zostaje sprzedaż biletów przejazdowych przez kierowców. Pasażerowie będą mogli kupić bilet przy pomocy karty elektronicznej, którą można doładować w Internecie lub w kasie MZK przy ul. Tartacznej oraz jednorazowe bilety telefoniczne poprzez aplikacje mobilne. Bilety  w wersji papierowej będzie można także kupić w niektórych kioskach na terenie miasta.

TO MOŻESZ ZROBIĆ

Aby zminimalizować ryzyko kontaktu z koronawirusem ograniczymy do minimum sytuacje w których przebywamy w dużych skupiskach ludzi. Jeśli możemy coś załatwić cyfrowo (zakupy, sprawy urzędowe), zróbmy to. Nie wszystko jeszcze można w pełni załatwić zdalnie, ale na pewno każdą sprawę urzędową można zainicjować online. Wystarczy skorzystać z e-usługi "pismo ogólne", jaka jest dostępne na portalu gov.pl. Możemy wysłać je do urzędu w każdej sprawie, dodać załączniki, wszystko podpisując profilem zaufanym. Na www.gov.pl znajdziemy także wszystkie inne dostępne e-usługi. Jest ich coraz więcej – od wniosku online o wydanie dowodu osobistego po zgłoszenie przez Internet narodzin nowego członka rodziny.

Do załatwiania spraw urzędowych online potrzebny jest tzw. profil zaufany. Jeśli ktoś go niema, a jest posiadaczem elektronicznego dostępu do konta osobistego w dowolnym z dużych banków w Polsce, to może założyć profil zaufany przy pomocy bankowości elektronicznej swojego banku. Jest to bardzo łatwe i zajmuje  nie więcej niż 2-3 minuty.

Wirus może znajdować się na banknotach i monetach, dlatego płacąc w sklepie korzystajmy z bezgotówkowych form płatnośc: kartą zbliżeniową, blikiem lub aplikacją w smartfonach. W ten sposób ograniczymy styczność z banknotami i monetami.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło godziny otwarcia kas biletowych. Zmiany będą obowiązywać do odwołania.

2020-05-24 16:36:44

Wczoraj na pustym rynku zabrzmiały muzyka i słowa pieśni religijnej, ulubionej przez Jana Pawła II. W ten sposób aktorzy Teatru OKO działającego przy Wejherowskim Centrum Kultury, uczcili setną...

2020-05-19 13:32:27

Rozpoczęły się pierwsze roboty ziemne związane z budową nowego przyszpitalnego parkingu na ul. Jagalskiego w Wejherowie. Inwestycja znacznie poprawi dostępność miejsc postojowy, które na dodatek...

2020-05-23 13:08:05

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!