WSPOMÓŻ HOSPICJUM

WSPOMÓŻ HOSPICJUM

W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do...
ODMRAŻANIE STAROSTWA

ODMRAŻANIE STAROSTWA

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo...
TRUDNIEJ O BILET

TRUDNIEJ O BILET

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło...
KONCERT SKRZYPCOWY

KONCERT SKRZYPCOWY

Rockowa klasyka w aranżacji na skrzypce. Na nietypowy koncert zaprasza...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Kolejne dane dobowe napawają optymizmem. Nie przyrasta ilość zakażonych, za...
26
Wtorek
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POCZTA, TELEFON, E-MAIL

2020-03-13 10:16:44

Wprawdzie w naszym regionie nie stwierdzono jeszcze żadnego przypadku zarażenia korona wirusem, to prewencyjnie coraz więcej instytucji i urzędów zmienia tryb swojej pracy. Chcąc załatwić jakiekolwiek sprawy urzędowe warto wcześniej sprawdzić, czy będzie to możliwe.

Wczoraj Urząd Miasta w Wejherowie przeszedł na pracę w tzw. trybie wewnętrznym, co oznacza zaprzestanie (za wyjątkiem przypadków szczególnych) obsługi petentów w urzędzie. Rekomendowane są korespondencyjne i elektroniczne formy kontaktu. W podobnym kierunku poszedł Urząd Gminy Wejherowo, który zwrócił się do mieszkańców z apelem o zaniechanie osobistego załatwiania spraw w urzędzie, na rzecz kanałów zdalnych. Podobnie postąpiło Starostwo Powiatowe w zakresie spraw obsługiwanych w Wydziale Komunikacji.

Od piątku 13 marca pracę ogranicza Sąd Rejonowy w Wejherowie. Zamknięte dla interesantów zostało Biuro Podawcze, Punkt Podawczy, Biuro Obsługi Interesantów oraz Punkt Kasowy. Rozprawy zostają przesunięte. Sąd ogranicza swoją działalność tylko do spraw pilnych w rozumieniu par. 2 pkt 5 Regulaminu Urzędowania Sądów Powszechnych – więcej informacji TUTAJ.

Decyzje o zawieszeniu obsługi petentów i przejście na korespondencyjne i internetowe formy kontaktu podjął m. in.: Zakład Usług Komunalnych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych, Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Urząd Skarbowy, 

Do odwołania zamknięta jest Filharmonia Kaszubska, Biblioteka Miejska i Powiatowa oraz inne instytucje kultury.

Chcąc załatwić jakąkolwiek sprawę w urzędzie czy instytucji sprawdź najpierw w Internecie albo mediach społecznościowych, czy jest czynny i prowadzi obsługę ludności. Tam gdzie możesz, korzystaj ze zdalnych form kontaktu.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Kierowcy powinni wzmóc czujność. Ruszają prace drogowe związane z budową nowego łącznika drogowego pomiędzy ulicami: Sucharskiego i Strzelecką. Będzie to czasowo powodować utrudnienia dla...

2020-05-20 13:50:58

Wczoraj na pustym rynku zabrzmiały muzyka i słowa pieśni religijnej, ulubionej przez Jana Pawła II. W ten sposób aktorzy Teatru OKO działającego przy Wejherowskim Centrum Kultury, uczcili setną...

2020-05-19 13:32:27

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło godziny otwarcia kas biletowych. Zmiany będą obowiązywać do odwołania.

2020-05-24 16:36:44

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!