SENATOROWIE W MUZEUM

SENATOROWIE W MUZEUM

W środę, 27 maja Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w...
BUDOWA SZPITALA POSTĘPUJE

BUDOWA SZPITALA POSTĘPUJE

Prace przy wznoszeniu nowego budynku Szpitala Specjalistycznego w...
NOWE ZACHOROWANIE

NOWE ZACHOROWANIE

Po blisko dwóch tygodniach bez zakażenia, wczoraj potwierdzono...
WRACAJĄ BILETY PAPIEROWE

WRACAJĄ BILETY PAPIEROWE

Od najbliższego poniedziałku Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie...
ZNÓW PŁACIMY ZA PARKOWANIE

ZNÓW PŁACIMY ZA PARKOWANIE

Koniec ulgi dla kierowców. Władze Wejherowa podjęły decyzję o przywróceniu...
31
Niedziela
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Feliksa, Kamili
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MANDATY SIĘ SYPIĄ

2020-05-08 13:31:31

W miarę upływu czasu od wprowadzenia społecznych ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa oraz w miarę odmrażania zakazów, maleje społeczna odpowiedzialność w zakresie stosowania zaleceń zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w miejscach publicznych. W ten sposób narażamy się na kary.

Każda osoba opuszczając swoje miejsce zamieszkania zobowiązana jest korzystać z maseczki lub innej osłony zakrywającej usta i nos. Przypadki w których te obostrzenia nie obowiązują są jasno wskazane. Początkowo wszyscy mieszkańcy skrupulatnie stosowali się do tego nakazu, jednak w miarę upływu dni, poziom dyscypliny wyraźnie się zmniejsza. Doszło do takiej sytuacji, że nawet osoby przemieszczające się ruchliwym deptakiem nie stosują się do nakazu. W tej sytuacji służby mundurowe podejmują interwencje, które mogą skończyć się nawet nałożeniem mandatu.

W okresie od 16 kwietnia do 7 maja wejherowscy strażnicy miejscy podjęli 251 interwencji związanych z nieprzestrzeganiem obowiązujących nakazów w zakresie korzystania w miejscach publicznych z maseczek. 170 osób otrzymało pouczenia, wystawiono 22 mandaty karne, a sprawy 34 osób trafiły do sądu. Decyzja o przekazaniu sprawy do rozpatrzenia przez sąd wynika nie tylko z faktu braku osłoniętych ust i nosa ale także spowodowana jest popełnianiem przez te osoby czynów chuligańskich.

Za brak maseczki ochronnej lub świadome niekorzystanie z niej (np. w celu palenia papierosów, spożywania napojów, konsumpcji lodów, ciastek i innych przekąsek w ogólnodostępnej przestrzeni publicznej), możemy otrzymać mandat karny w kwocie  do 500 złotych.

Przypominamy, że obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy przypadków takich jak: wspólna podróż prywatnym samochodem osób niespokrewnionych i nie prowadzących wspólnego gospodarstwa domowego; przemieszczania się po publicznych placach, skwerach, chodnikach i ulicach; przebywania w zakładach pracy, urzędach i innych budynkach użyteczności publicznej w sytuacji kontaktu z interesantami lub w przypadku gdy sami jesteśmy interesantem; wizyty sklepach, punktach usługowych i na targowiskach; przebywanie w ogólnodostępnych klatkach schodowych, korytarzach, windach, pralniach czy piwnicach; korzystanie z publicznych środków transportu.

opr. qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Przyszła im ochota na podziwianie panoramy Wejherowa. Za punkt widokowy obrali sobie stacjonarny dźwig budowlany. Postanowili wspiąć się po jego ażurowej konstrukcji około 30 metrów powyżej...

2020-05-16 14:23:14

Włamał się do samochodu aby wygodnie sobie pospać. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś wczesnym rankiem. Patrol Straży Miejskiej zauważył samochód osobowy z wybita szybą i śpiącego mężczyznę w...

2020-05-15 12:34:26

Wypadł z drogi, zjechał do rowu i uciekał na piechotę z unieruchomionego pojazdu. Po krótkich poszukiwaniach strażnicy miejscy znaleźli uciekiniera, który jak się okazało, był nietrzeźwy.

2020-02-18 09:05:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!