PAMIĘCI BITWY WARSZAWSKIEJ

PAMIĘCI BITWY WARSZAWSKIEJ

Ciekawa inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Z okazji setnej...
GRAJĄ PIŁKARZE

GRAJĄ PIŁKARZE

W trzeciej kolejce spotkań III ligi grupy II piłki nożnej, Gryf Wejherowo...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Przez cały piątek pomorscy policjanci prowadzić będą na drogach wzmożone...
ODBLASK TAJEMNICY

ODBLASK TAJEMNICY

Dla wszystkich, wierzących i niewierzących, dzieła sztuki inspirowane przez...
SAMOTNY SPACER MALUCHA

SAMOTNY SPACER MALUCHA

Wczoraj wczesnym rankiem pięcioletni chłopiec sam maszerował ulicą...
15
Sobota
Sierpień 2020
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWA JAKOŚĆ NA KORTACH

2020-05-10 20:28:25

Tenis ziemny jest jednym z pierwszych sportów który skorzystał na rządowym odmrażaniu. Korty tenisowe w Wejherowie już działają, chętnych do gry nie brakuje. Wznowione także zostały treningi dla dzieci w szkółce tenisowej. Okres przymusowego przestoju został wykorzystany m. in. do poprawy jakości oferty dla miłośników białego sportu.

Na podstawie decyzji rządowej od 4 maja, przy zachowaniu określonych reżimów sanitarnych i społecznych, można korzystać z kortów tenisowych. Gdy tylko pogoda pozwoliła, wejherowscy miłośnicy tenisa ruszyli do gry.

Aktualnie dla chętnych dostępne są dwa korty ziemne na dolnym poziomie. Na poziomie górnym kończy się przebudowa boisk. Od tego sezonu układ kortów wraca do swojego historycznego pierwowzoru. Będą tam trzy pełnowymiarowe korty deblowe. Taki układ pamiętają tylko najstarsi wejherowianie, ponieważ w drugiej połowie lat 80-tych ubiegłego wieku dokonano zmiany polegającej na pozostawieniu na górnym poziomie tylko jednego kortu deblowego i "ścieśnieniu" pozostałych dwóch w ten sposób, aby stworzyć jeszcze trzy korty singlowe.

- Jesteśmy już w trakcie sezonu który rozpoczął się 4 maja. Mogliśmy ruszyć wcześniej ale było to niemożliwe z uwagi na sytuacje panującą w kraju - mówi Lech Bieńkowski, Wejherowskie Korty Tenisowe. - Trzy korty singlowe które były u góry, z odstępami po trzy mety między nimi powodowały, że gracze z sąsiednich kortów na siebie wpadali. Powodowało to dyskomfort, piłki przelatywały z kortu na kort, a to dodatkowo przeszkadzało w grze. Rozważałem różne opcje, dokonywaliśmy różnych pomiarów i wyszło nam że jest możliwe aby komfortowo i z zachowaniem pełnych wymiarów pomiędzy placami gry na górnym poziomie zrobić trzy korty deblowe.

Co ważne, trzy pełnowymiarowe deblowe korty na górnym poziomie, spełniają wszystkie wymogi jakie Polski Związek Tenisowy zaproponował Ministerstwu Zdrowia dla wyrażenia zgody na „odmrożenie” uprawiania tenisa ziemnego w dobie epidemii koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o zachowanie minimalnych odległości pomiędzy sąsiadującymi placami gry.

- Aktualnie trwa na nich pracy aby można było z nich korzystać - dodaje Lech Bieńkowski. - Trzeba było przenieść ujęcia wody, wykonać niezbędne prace gruntowe, osadzić słupki siatkowe oraz zakotwiczyć plastykowe linie pól gry. W ciągu najbliższych kilku dni, przy dobrej pogodzie, będzie można doprowadzić je do stanu użytkowania. Trzeba jeszcze wysypać nową mączkę, powbijać linie i rozwiesić siatki.

Pojawi się także nowość w postaci siatek/przegród oddzielających korty od siebie. Będą one zamontowane na stałe i będą w razie potrzeby rozsuwane jak kurtyny, szczególnie gdy prowadzone będą treningi, szkolenia lub zabawy z dziećmi. Dzięki temu rozwiązaniu na sąsiednie korty nie będą przelatywały piłki.

Wejherowskie korty zyskają zatem wiele na komforcie i jakości, a jednocześnie będzie to powrót do pierwotnego układu placów gry, jaki był od samego początku ich funkcjonowania.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Wczoraj, uroczyście i w towarzystwie wielu gości, uroczyście otwarto Park Cedron w Wejherowie. Nowy park miejski, będący zieloną enklawą w centrum Wejherowa, powstał w ramach projektu...

2020-08-12 09:55:27

Kolejny oddział Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wstrzymuje przyjęcia, z powodu zdiagnozowania korona wirusa COVID-19 u jednego z pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych.

2020-08-10 08:38:31

Domek w parku, który m. in. stanowił zaplecze dla opiekunów ptaków wodnych znajdujących się w parkowych kanałach, został już praktycznie w całości wyremontowany i odnowiony. Znajdujący się w...

2020-08-10 09:46:17

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!