ODPADY NIEBEZPIECZNE

ODPADY NIEBEZPIECZNE

W piątek 19 kwietnia Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki...
BEZPŁATNA DRUGA TURA

BEZPŁATNA DRUGA TURA

Tak jak w pierwszej turze wyborów samorządowych, w najbliższą niedzielę,...
MAMY SREBRO

MAMY SREBRO

Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski przywozi nasza ekipa z Będzina, gdzie...
WSPÓLNE INWESTYCJE DROGOWE

WSPÓLNE INWESTYCJE DROGOWE

Z myślą o wspólnych działaniach w nadchodzącej kadencji samorządowej,...
UROCZYSTOŚCI W PIAŚNICY

UROCZYSTOŚCI W PIAŚNICY

W niedzielę zakończyły się obchody XII Dni Piaśnickich organizowanych...
18
Czwartek
Kwiecień 2024
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NIEBEZPIECZNY WEEKEND

2020-06-15 14:38:34

Długi weekend zachęcał do wypoczynku i wyjazdów rekreacyjnych. Podczas gdy większość osób cieszyła się czasem wolnym, pełne ręce roboty mieli funkcjonariusze policji, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

Długi weekend dla policjantów w powiecie wejherowskim był czasem wytężonej pracy. Już we środę 10 czerwca na powiatowych drogach można było zauważyć zwiększoną ilość patroli drogówki. Celem akcji "Bezpieczny weekend" było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością ruchu drogowego.

Tegoroczna aura sprzyjała kierowcom. Niestety zdarzyli się i tacy, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci w dniach 10 - 14 czerwca odnotowali 22 kolizje drogowe i 3 wypadki, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym. Ujawniono 9 nietrzeźwych kierowców oraz 11 przypadków w których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50/km. Nietrzeźwi kierowcy jak i ci, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość, utracili prawa jazdy.

Łącznie podczas działań w ramach akcji "Bezpieczny weekend" na terenie naszego powiatu zatrzymano 15 praw jazdy i ujawniono 274 wykroczenia drogowe. Najczęściej dochodziło do przekraczania dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Jedyny śmiertelny wypadekw naszym powiecie miał miejsce sobotę 13 czerwca w Brzeźnie Lęborskim (gmina Łęczyce), gdzie z nieustalonych do tej pory przyczyn 34-letni kierowca samochodu osobowego peugeot stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny tego wypadku.

W tej samej miejscowości doszło do innego bardzo groźnego wypadku, w wyniku którego pięć osób zostało rannych, a jedna z poszkodowanych musiała zostać śmigłowcem odtransportowana do szpitala w Gdańsku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu renault, na skrzyżowaniu najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy opla, w wyniku czego doszło do poważnego zderzenia i dachowania samochodu renault.

qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
Finał WOŚP w Rumi zakończył się skandalem. Ktoś wpadł na pomysł aby w zamkniętym pomieszczeniu - hala MOSiR-u w Rumi, odpalić sztuczne ognie i fajerwerki. Szczęśliwie, nikt nie ucierpiał. Sprawę...

2024-01-29 12:22:21

Z powodu ujawnienia zanieczyszczeń mikrobiologicznych, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Wejherowie stwierdza braku przydatności do spożycia wody z wodociągu Reszki zaopatrującego...

2023-09-22 09:31:35

Długi majowy weekend to czas wytężony czas pracy dla policjantów. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo na drodze, na wodzie i wszędzie tam, gdzie będziemy wypoczywać. Jednak nasze...

2023-04-28 13:40:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!