12
Eustachego, Mariki, Mirelli

PORAŻKA W ELBLĄGU

2020-06-18 09:43:52

Gryf Wejherowo przegrał na wyjeździe z Olimpią Elbląg 1:3 i zrobił kolejny krok ku powrotowi do III ligi. Młoda wejherowska drużyna nie miała argumentów aby przeciwstawić się gospodarzom.

Pierwsza połowa w wykonaniu Gryfa była bezbarwna. Nasi piłkarze szybko oddali inicjatywę elblążanom. Ci zaczęli dominować na boisku ale brakowało im szybkości, zdecydowania i dokładności. Ataki gospodarzy nie stwarzały zbyt dużego zaskoczenia dla defensywy żółto- czarnych. Swoją przewagę elblążanie udokumentowali jednak w 25 minucie meczu, kiedy za faul w polu karnym Gryfa sędzia podyktował "jedenastkę", a tę na bramkę zamienił Kamil Wenger. Po strzeleniu bramki obraz gry nie uległ zmianie. Gryf nadal grał defensywnie. Atakowali głównie gospodarze, którzy podbudowani prowadzeniem grali spokojniej i dokładniej. Znakomitej sytuacji dla gospodarzy w końcówce pierwszej połowy nie wykorzystał Tomasz Lewnadowski, którego strzał głową zatrzymał się na słupku Gryfa. Do przerwy Olimpia prowadziła 1:0.

Druga połowa to bardziej odważna gra wejherowian. Nasi piłkarze próbowali zagrozić bramce gospodarzy, oddali kilka groźnych strzałów ale bez efektu. Olimpia także szukała swoich sytuacji strzeleckich. Mecz się wyrównał. W 74 minucie meczu w zamieszaniu w polu karnym przytomnością umysłu wykazał się Kewin Przygoda, który zdobył bramkę dla Gryfa. Niespodziewanie na tablicy wyników pojawił się remis, a do końca meczu pozostawał niewiele ponad kwadrans. Odpowiedź gospodarzy była jednak błyskawiczna. Już trzy minuty później w zamieszaniu pod bramką żółto-czarnych Cezary Demianiuk ponownie wyprowadził Olimpię na prowadzenie. Pięć minut przed końcem meczu "kropkę nad i" postawił Michał Kurczałek, który strzelił trzecią bramkę do Olimpii, czym przypieczętował ich zwycięstwo.

W meczu 26. kolejki II ligi piłki nożnej Olimpia Elbląg pokonała na własnym boisku Gryf Wejherowo 3:1 (1:0). Kolejna porażka żółto-czarny zwiększa startę punktową naszych piłkarzy do drużyn spoza strefy spadkowej. Widmo spadku do III ligi powoli staje się faktem.

Same dobre chęci nie wystarczą. Młody i niedoświadczony zespół Gryfa nie był w stanie przeciwstawić się solidnej ekipie Garbarni Kraków. Żółto-czarni przegrali na własnym boisku 0:4.

2020-07-12 11:36:13

Nie w niedzielę a w sobotę 11 lipca odbędzie się kolejny mecz II ligi piłki nożnej pomiędzy Gryfem Wejherowo a Garbarnią Kraków. Zmiana terminu spotkania została dokonana na prośbę drużyny...

2020-07-09 14:04:06

W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn II ligi piłki nożnej górą byli gospodarze z Legionowa. Gryf Wejherowo uległ na wyjeździe Legionovii 2:5.