ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
UWAGA POBOROWI

UWAGA POBOROWI

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o...
18
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MORAWIECKI W WEJHEROWIE - FOTO

2020-06-21 16:18:03

Ostatni weekend kampanii prezydenckiej w całym kraju obfituje w wydarzenia i wiece wyborcze. Także w Wejherowie mieliśmy niezapowiedzianą wizytę jednego z czołowych polityków krajowych. W niedzielę 21 czerwca, z krótką wizytą zjawił się premier Mateusz Morawiecki.

Premier uczestniczył we Mszy św. w kościele p.w. św. Anny (kościół klasztorny) o godzinie 12:00. Po jej zakończeniu, wraz z osobami towarzyszącymi, zszedł do klasztornej krypty, gdzie pochowany jest Jakub Wejher wraz z rodziną.

Następnie premier pojawił się na wejherowskim rynku, gdzie tłumnie oblegany przez zwolenników rozdawał ulotki, ściskał ręce i pozował do wspólnych zdjęć. Kolejnym punktem wizyty było złożenie wieńca kwiatów u stóp pomnika założyciela miasta. Ze stopni cokołu premier Mateusz Morawicki przywitał się z mieszkańcami i wygłosił krótkie, improwizowane przemówienie, podczas którego zachęcał do głosowania w wyborach prezydenckich na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. Miłym akcentem były życzenia urodzinowe jakie premier otrzymał od swoich sympatyków, wraz z drobnymi upominkami, wśród których znalazł się także koszyk kaszubskich truskawek.

Wizyta jednego z najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości przyciągnęła na plac Wejhera grupę sympatyków Rafała Trzaskowskiego, którzy wraz z aktywistami Koalicji Obywatelskiej oraz Komitetu Obrony Demokracji skandowali hasła popierające ich kandydata. Pomiędzy aktywistami i pojedynczymi zwolennikami PiS doszło do kilku utarczek słownych i przepychanek. Nadmierny zapał sympatyków Andrzeja Dudy szybko studziła policja, dzięki czemu nie doszło do żadnych poważnych scysji.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Już niedługo w Wejherowie będzie można zasilać samochody elektryczne z ogólnodostępnej, komercyjnej stacji ładowań, która usytuowana będzie w pobliżu Ronada Solidarności przy drodze krajowej nr 6.

2021-01-14 11:14:09

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za Zasługi Ochrony Zdrowia przyznanymi przez Ministra Zdrowia, na wniosek Klubu Honorowych Dawców przy 43. Batalionie...

2021-01-15 10:36:15

Tablica informacyjna o inicjatywie parkrun stanęła w Parku Miejskim im. Majkowskiego w Wejherowie. Skromna uroczystość jej odsłonięcia była okazją do podziękowania sponsorom za zaangażowanie...

2021-01-13 10:35:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!