123456
Augustyna, Kamelii, Lidii

WIELKIE LANIE

2020-06-28 12:06:46

Prawdziwy pogrom urządzili w Częstochowie piłkarze Skry drużynie Gryfa Wejherowo. Gospodarze zdobyli aż siedem bramek. Dotkliwa wyjazdowa porażka definitywnie pogrzebała szanse żółto-czarnych na utrzymanie się w II lidze.

Mecz w zasadzie był jednostronny. Jeszcze na początku spotkania Gryf starał się być równorzędnym partnerem dla gospodarzy ale w miarę upływu czasu zarysowała się przewaga piłkarzy Skry Częstochowa. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24 minucie po celnym trafieniu Adama Mesjasza. Drugi gol padł tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Zdobywcą gola był Mariusz Holik.

Niekorzystny wynik i upał podcięły skrzydła wejherowianom, którzy w drugiej połowie byli jedynie tłem dla rozpędzonych częstochowian. Już pięć minut po wznowieniu gry trzecią bramkę dla gospodarzy, tym razem z karnego, strzelił Dawid Wolny. A tym Skra nie zamierzała poprzestać, w 67 minucie spotkania czwartą bramkę zdobył Danielk Rumin, a cztery minuty później piątą strzelił Rafał Brusiło. Egzekucji wejherowian dokonał Daniel Rumin, który w samej końcówce – w 84 i 88 minucie meczu jeszcze dwa razy trafił do siatki.

W meczu 28. kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi piłki nożnej Skra Częstochowa rozgromiła na własnym boisku Gryf Wejherowo 70 (2:0). Tym samym wejherowianie, na sześć kolejek przed końcem rozgrywek, nie mają już żadnych szans na utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej. Przegrana w Częstochowie przypieczętowała ich spadek. Pozostałe mecze żółto-czarni będą już grać o przysłowiową pietruszkę.

Wspólna wycieczka uczestników akcji Lato 2020 z Błękitnymi, zakończyła IX edycję wakacyjnych zajęć piłkarskich dla dzieci organizowanych przez Wejherowską Akademię Piłki Nożnej Błękitni.

2020-08-03 14:02:06

W ostatniej kolejce II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo został rozbity na wyjeździe przez Elanę Toruń. Żółto-czarni zakończyli sezon porażką 0:6, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Nowy sezon...

2020-07-26 20:55:10

To był ostatni mecz Gryfa Wejherowo przed własną publicznością w tym sezonie. Nasza drużyna żegna się z II ligą w kiepskim stylu przegrywając z Górnikiem Polkowice 0:3.