PAMIĘCI BITWY WARSZAWSKIEJ

PAMIĘCI BITWY WARSZAWSKIEJ

Ciekawa inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Z okazji setnej...
GRAJĄ PIŁKARZE

GRAJĄ PIŁKARZE

W trzeciej kolejce spotkań III ligi grupy II piłki nożnej, Gryf Wejherowo...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Przez cały piątek pomorscy policjanci prowadzić będą na drogach wzmożone...
ODBLASK TAJEMNICY

ODBLASK TAJEMNICY

Dla wszystkich, wierzących i niewierzących, dzieła sztuki inspirowane przez...
SAMOTNY SPACER MALUCHA

SAMOTNY SPACER MALUCHA

Wczoraj wczesnym rankiem pięcioletni chłopiec sam maszerował ulicą...
15
Sobota
Sierpień 2020
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ŚMIETNISKO W DOMU

2020-07-06 13:05:15

Fetor, robactwo i śmieci. Mieszkanie zamienione w wysypisko pełne gnijących odpadków. Do takiego stanu doprowadził swoje mieszkanie jeden z lokatorów budynku wielorodzinnego przy ul. Necla. Dopiero wspólna interwencja lokatorów, zarządcy nieruchomości, wsparta działaniami straży Miejskiej i innych służb pozwoliła doprowadzić lokum do porządku.

Do zdumiewającej sytuacji doszło w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Necja, które lokator przekształcił w wysypisko śmieci. Niewiele brakowało, a doszłoby do poważnego zagrożenia epidemicznego.

Sprawa zaczęła się kilka dni temu, gdy sąsiedzi zaczęli odczuwać smród unoszący się na klatce schodowej. Źródło zapachu pochodziło z jednego z mieszkań, które było zamknięte na cztery spusty. Zachodziło podejrzenie, że coś stało się z lokatorem mieszkania, ponieważ nikt nie reagował na pukanie, ani nie dawał oznak życia. W tej sytuacji o interwencje poproszono Policję i Straż Miejską. Ostatecznie przy pomocy strażaków udało się dostać do lokalu przez okno na balkonie.

Po wejściu do środka okazało się, że źródłem smrodu była cała góra śmieci i odpadków, z resztkami rozkładającej się żywności i napojów włącznie, którą od dłuższego czasu zbierał zamieszkujący je mężczyzna. Ten zjawił się dopiero po kilku dniach.

W tej sytuacji zarządca nieruchomości wspólnie ze Strażą Miejską podjęli mediację w celu uzyskania zgody od właściciela mieszkania na jego uprzątnięcie. Negocjacje były trudne ale ostatecznie udało się przekonać mężczyznę do wyrażenia zgody. W trakcie rozmów na jaw wyszły fakty z życia prywatnego mężczyzny, które tłumaczą jego dziwne zachowanie polegające na znoszeniu do domu smieci i uprawdopodobniają przejście przez niego poważnego załamania psychicznego które skutkowało depresją.

Usunięcie wszystkich śmieci, uprzątnięcie mieszkania i doprowadzenie go do stanu niezagrażającego bezpieczeństwu higienicznemu zajęło ekipie sprzątającej 6 godzin. Z uwagi na zalęgnięcie się robactwa, trzeba było usunąć z mieszkania kanapę i fotele oraz przeprowadzić dezynfekcję. Dzięki wsparciu Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, sióstr  zakonnych oraz Inspektoratu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta mężczyzna otrzymał nowy materac, koce oraz śpiwór.

Mieszkanie znowu nadaje się do zamieszkania i nie stanowi zagrożenia dla sąsiadów. Ci zadają sobie jednak pytanie jak długo. Obawiają się, ze problemy psychiczne właściciela mogą znowu dać znać o sobie i sytuacja się powtórzy.

opr. qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Wczoraj, uroczyście i w towarzystwie wielu gości, uroczyście otwarto Park Cedron w Wejherowie. Nowy park miejski, będący zieloną enklawą w centrum Wejherowa, powstał w ramach projektu...

2020-08-12 09:55:27

Domek w parku, który m. in. stanowił zaplecze dla opiekunów ptaków wodnych znajdujących się w parkowych kanałach, został już praktycznie w całości wyremontowany i odnowiony. Znajdujący się w...

2020-08-10 09:46:17

Bardzo niepokojąca informacja podana do wiadomości przez Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. W związku ze stwierdzeniem u jednego z pacjentów koronawirusa, Szpital Specjalistyczny w Wejherowie...

2020-08-08 12:52:20

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!