CHORYCH PRZYBYWA

CHORYCH PRZYBYWA

W ostatnim czasie na całym Pomorzu znacznie zwiększyła się ilość osób...
TYTOŃ BEZ AKCYZY

TYTOŃ BEZ AKCYZY

Ponad 15 kilogramów krajanki tytoniowej bez akcyzy wpadło w ręce...
NOWY PARK MIEJSKI - FOTO

NOWY PARK MIEJSKI - FOTO

Wczoraj, uroczyście i w towarzystwie wielu gości, uroczyście otwarto Park...
SINICE W WODZIE

SINICE W WODZIE

Z powodu pojawienia się sinic w jeziorze Żarnowieckim, sanepid zamknął...
BUDOWA WINDY

BUDOWA WINDY

W okresie wakacyjnym w placówkach oświatowych trwają remonty i...
13
Czwartek
Sierpień 2020
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WYPRAWKA DLA UCZNIA

2020-07-07 11:20:12

Od 1 lipca można składać wnioski na wyprawkę szkolna dla ucznia. Świadczenie w wysokości 300 zł. przysługuje rodzicom których dzieci we wrześniu rozpoczną naukę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej.

Rządowy program "Dobry start" znany szerzej jako 300 plus został wprowadzony dwa lata temu. Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca online, a od 1 sierpnia także w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Programem objęci są uczniowie którzy nie ukończyli 20 lat (lub 24 lat w przypadku uczniów z orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, potrzebie kształcenia specjalnego, potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych) i uczą się w szkole podstawowej, szkole ponadpodstawowej i dotychczasowej ponadgimnazjalnej (z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych), szkole artystycznej, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym, ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym.

Wniosek składają rodzice lub faktyczni opiekunowie dziecka (np. osoba która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję), opiekun prawny dziecka (osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem), osoba ucząca się (pełnoletni uczeń, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją, ma prawo do alimentów ustalone wyrokiem sądowym lub ugodą sądową).

Należy pamiętać że "Dobry start" nie obejmuje dzieci uczęszczające do przedszkola i dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

Wniosek składa jeden z rodziców. Jeśli dziecko nie pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym z obojgiem rodziców — pieniądze dostaje ten rodzic, który opiekuje się dzieckiem. Jeśli dziecko jest pod opieką naprzemienną obojga rodziców — każdy z nich może złożyć wniosek i dostać połowę pieniędzy na dziecko, czyli po 150 zł.

Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca online za pomocą portalu Emp@tia lub za pomocą bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia wnioski będą przyjmowane także we właściwym urzędzie miasta albo gminy w miejscu zamieszkania lub w ośrodku pomocy społecznej w miejscu zamieszkania – można je będzie składać osobiście lub wysłać pocztą.

Rodzice, którzy złożą prawidłowo wypełnione i kompletne wnioski w lipcu lub w sierpniu, pieniądze otrzymają do 30 września 2020 roku. Kto złoży dokumenty później, musi liczyć się z tym, że na pieniądze przyjdzie mu poczekać do dwóch miesięcy. Wnioski przyjmowane są tylko do 30 listopada.

qratorPrzeczytaj również
Rodzice, niepewni jakie będą losy ich dzieci wraz z nastaniem nowego roku szkolnego, wczoraj otrzymali oficjalny sygnał z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poznaliśmy także wytyczne MEN, MZ i GIS...

2020-08-06 14:12:52

Opóźniona o miesiąc i odbywająca się w szczególnym reżimie sanitarnym. Dziś o godzinie 9:00 maturzyści przystąpili do pierwszego egzaminu pisemnego z języka polskiego. Wszystkich obowiązuje...

2020-06-08 09:26:06

Młody lubinianin w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Koloratrium". Tomek Skiba, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie został jednym z pięciu nagrodzonych za wykonanie pracy plastycznej.

2020-06-04 09:27:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!