"CZOŁÓWKA" Z DRZEWEM

"CZOŁÓWKA" Z DRZEWEM

Kompletnie zniszczony, częściowo rozerwany samochód i trzy osoby wymagające...
PAMIĘTAJMY...

PAMIĘTAJMY...

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, więc coraz więcej ludzi pojawia się...
DOBRANA PARA

DOBRANA PARA

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani w związku z kradzieżami ubrań w...
KASZUBSKIE DYKTANDO – NOWA FORMUŁA

KASZUBSKIE DYKTANDO – NOWA...

Z powodu panującej pandemii, organizatorzy XIX Kaszubskiego Dyktanda...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

W weekend 93, w poniedziałek 32 a we wtorek 64 osoby z terenu powiatu...
22
Czwartek
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WYPRAWKA DLA UCZNIA

2020-07-07 11:20:12

Od 1 lipca można składać wnioski na wyprawkę szkolna dla ucznia. Świadczenie w wysokości 300 zł. przysługuje rodzicom których dzieci we wrześniu rozpoczną naukę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej.

Rządowy program "Dobry start" znany szerzej jako 300 plus został wprowadzony dwa lata temu. Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca online, a od 1 sierpnia także w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Programem objęci są uczniowie którzy nie ukończyli 20 lat (lub 24 lat w przypadku uczniów z orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, potrzebie kształcenia specjalnego, potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych) i uczą się w szkole podstawowej, szkole ponadpodstawowej i dotychczasowej ponadgimnazjalnej (z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych), szkole artystycznej, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym, ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym.

Wniosek składają rodzice lub faktyczni opiekunowie dziecka (np. osoba która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję), opiekun prawny dziecka (osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem), osoba ucząca się (pełnoletni uczeń, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją, ma prawo do alimentów ustalone wyrokiem sądowym lub ugodą sądową).

Należy pamiętać że "Dobry start" nie obejmuje dzieci uczęszczające do przedszkola i dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

Wniosek składa jeden z rodziców. Jeśli dziecko nie pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym z obojgiem rodziców — pieniądze dostaje ten rodzic, który opiekuje się dzieckiem. Jeśli dziecko jest pod opieką naprzemienną obojga rodziców — każdy z nich może złożyć wniosek i dostać połowę pieniędzy na dziecko, czyli po 150 zł.

Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca online za pomocą portalu Emp@tia lub za pomocą bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia wnioski będą przyjmowane także we właściwym urzędzie miasta albo gminy w miejscu zamieszkania lub w ośrodku pomocy społecznej w miejscu zamieszkania – można je będzie składać osobiście lub wysłać pocztą.

Rodzice, którzy złożą prawidłowo wypełnione i kompletne wnioski w lipcu lub w sierpniu, pieniądze otrzymają do 30 września 2020 roku. Kto złoży dokumenty później, musi liczyć się z tym, że na pieniądze przyjdzie mu poczekać do dwóch miesięcy. Wnioski przyjmowane są tylko do 30 listopada.

qratorPrzeczytaj również
Z powodu panującej pandemii, organizatorzy XIX Kaszubskiego Dyktanda (Kaszëbsczé Diktando), którego tegorocznym organizatorem jest miasto Reda, postanowili przeprowadzić je w nowej, bezpiecznej...

2020-10-20 14:11:24

Przy zachowaniu specjalnego reżimu sanitarnego, w minioną sobotę zainaugurowano nowy rok akademicki w Kaszubsko Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie. Uroczystość miała charakter kameralny –...

2020-10-06 15:11:50

To już nie science fiction. To dzieje się tu i teraz. Szkoła językowa Leader School w Wejherowie jako pierwsza w regionie wprowadza interaktywne zajęcia języka angielskiego z robotem edukacyjnym....

2020-09-06 20:03:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!