CHORYCH PRZYBYWA

CHORYCH PRZYBYWA

W ostatnim czasie na całym Pomorzu znacznie zwiększyła się ilość osób...
TYTOŃ BEZ AKCYZY

TYTOŃ BEZ AKCYZY

Ponad 15 kilogramów krajanki tytoniowej bez akcyzy wpadło w ręce...
NOWY PARK MIEJSKI - FOTO

NOWY PARK MIEJSKI - FOTO

Wczoraj, uroczyście i w towarzystwie wielu gości, uroczyście otwarto Park...
SINICE W WODZIE

SINICE W WODZIE

Z powodu pojawienia się sinic w jeziorze Żarnowieckim, sanepid zamknął...
BUDOWA WINDY

BUDOWA WINDY

W okresie wakacyjnym w placówkach oświatowych trwają remonty i...
13
Czwartek
Sierpień 2020
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BIBLIOTEKA NA LATO

2020-07-11 13:18:54

O tym, że czytanie książek to dobry pomysł o każdej porze dnia, przypomina nowy zegar, który pojawił się na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Zamiast cyfr znajdują się tam okładki książek. Z wyborem lektury nie będzie problemu, bo czytelnicy będą mogli wędrować już między regałami. To jedna ze zmian, która wprowadzona zostanie od najbliższego poniedziałku 13 lipca.

W odsłonięciu nowego elementu dekoracyjnego w bibliotece pomogli uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej, które zakończyły się pokazem stworzonych filmów. Młodzi czytelnicy, zadowoleni z możliwości udziału w interesujących zajęciach, żartowali, że zegar będzie odmierzał czas do ich kolejnego spotkania w bibliotece. Jeżeli zdecydują się na odwiedziny w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży to czekać tam na nich będą specjalne paszporty. To propozycja na okres wakacyjny, polegająca na zbieraniu pieczątek z literackich podróży. Każda wizyta w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży to jedna pieczątka z danego kraju. Dla wytrwałych podróżników czekają nagrody. W czasie trwającej pandemii jest to wyjątkowa alternatywa dla dalekich podróży.

Zarówno w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, jak i w Wypożyczalni dla Dorosłych, od najbliższego poniedziałku będzie można wędrować między regałami, co ułatwi wybór lektury. Książki będzie można zamawiać zarówno zdalnie (mailowo), jak i osobiście wybrać interesującą nas pozycję z półki. W pierwszym przypadku książkę poda bibliotekarz przy ladzie. Przywrócona zostanie także możliwość wypożyczania gier planszowych. To doskonały pomysł na wspólne, rodzinne wieczory, zwłaszcza gdy pogoda nas nie rozpieszcza.

Oczywiście nadal obowiązywać będą zasady dotyczące utrzymania rygoru sanitarnego, w tym te dotyczące zachowania dystansu społecznego, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.

Wejherowska książnica od przyszłego tygodnia zaprosi swoich czytelników także do Letniej Biblioteki w Pałacu. Dzięki współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, czytelnicy będą mogli wypożyczać książki podczas wizyty w parku w czwartki i piątki w godzinach 10:00 – 15:00. W tym roku urozmaiceniem Letniej Biblioteki w Pałacu będą mobilne gry miejskie przygotowane we współpracy z Wejherowskim Centrum Kultury, o których już wkrótce przeczytać będzie można na stronach internetowych organizatorów.

opr. qrator

foto: MBP WejherowoPrzeczytaj również
Słoneczny weekend zachęcał do spacerów na wejherowski rynek, który pełen był foodtraków serwujących przysmaki z różnych stron świata. Na placu Wejhera odbywał się IV Festiwal Smaków Food Trucków.

2020-08-09 19:16:23

Wspaniała informacja dla miłośników śpiewu chóralnego na najwyższym poziomie. W sobotę 15 sierpnia Zespół Wokalny Art’n’Voices do koncert w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Wejherowie.

2020-08-07 09:02:21

Zdjęcia Patrycji Kruk powstałe we współpracy z Teatru Tańca "Sarasvati" można oglądać we foyer Filharmonii Kaszubskiej. Artystka, będąca także miłośniczką baletu, wielokrotnie uwieczniała...

2020-08-06 10:46:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!