MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W odpowiedzi na potrzeby pasażerów komunikacji miejskiej, Miejski Zakład...
COVID-19 W SZKOLE

COVID-19 W SZKOLE

Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni województwa pomorskiego wydali 73...
STARTOWALI KARATECY

STARTOWALI KARATECY

Młodzi zawodnicy Karate Klub Wejherowo startowali w XX Ogólnopolskim...
PIOSENKA O WEJHEROWIE

PIOSENKA O WEJHEROWIE

Trwa II Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na piosenkę o Wejherowie....
KORONAWIRUS W NATARCIU

KORONAWIRUS W NATARCIU

Zakażeń korona wirusem Sars-CoV-2 nieustannie przybywa. Każdy dzień...
24
Czwartek
Wrzesień 2020
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BIBLIOTEKA NA LATO

2020-07-11 13:18:54

O tym, że czytanie książek to dobry pomysł o każdej porze dnia, przypomina nowy zegar, który pojawił się na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Zamiast cyfr znajdują się tam okładki książek. Z wyborem lektury nie będzie problemu, bo czytelnicy będą mogli wędrować już między regałami. To jedna ze zmian, która wprowadzona zostanie od najbliższego poniedziałku 13 lipca.

W odsłonięciu nowego elementu dekoracyjnego w bibliotece pomogli uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej, które zakończyły się pokazem stworzonych filmów. Młodzi czytelnicy, zadowoleni z możliwości udziału w interesujących zajęciach, żartowali, że zegar będzie odmierzał czas do ich kolejnego spotkania w bibliotece. Jeżeli zdecydują się na odwiedziny w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży to czekać tam na nich będą specjalne paszporty. To propozycja na okres wakacyjny, polegająca na zbieraniu pieczątek z literackich podróży. Każda wizyta w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży to jedna pieczątka z danego kraju. Dla wytrwałych podróżników czekają nagrody. W czasie trwającej pandemii jest to wyjątkowa alternatywa dla dalekich podróży.

Zarówno w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, jak i w Wypożyczalni dla Dorosłych, od najbliższego poniedziałku będzie można wędrować między regałami, co ułatwi wybór lektury. Książki będzie można zamawiać zarówno zdalnie (mailowo), jak i osobiście wybrać interesującą nas pozycję z półki. W pierwszym przypadku książkę poda bibliotekarz przy ladzie. Przywrócona zostanie także możliwość wypożyczania gier planszowych. To doskonały pomysł na wspólne, rodzinne wieczory, zwłaszcza gdy pogoda nas nie rozpieszcza.

Oczywiście nadal obowiązywać będą zasady dotyczące utrzymania rygoru sanitarnego, w tym te dotyczące zachowania dystansu społecznego, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.

Wejherowska książnica od przyszłego tygodnia zaprosi swoich czytelników także do Letniej Biblioteki w Pałacu. Dzięki współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, czytelnicy będą mogli wypożyczać książki podczas wizyty w parku w czwartki i piątki w godzinach 10:00 – 15:00. W tym roku urozmaiceniem Letniej Biblioteki w Pałacu będą mobilne gry miejskie przygotowane we współpracy z Wejherowskim Centrum Kultury, o których już wkrótce przeczytać będzie można na stronach internetowych organizatorów.

opr. qrator

foto: MBP WejherowoPrzeczytaj również
Cały dzień atrakcji i szczytny cel. Druhowie Ochotniczej straży Pożarnej w Orlu organizują festyn charytatywny podczas którego zbierane będą pieniądze na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.

2020-09-17 09:04:10

Od piątku w galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna jest wystawa rzeźb Waldemara Musika. Oprócz twórczości rzeźbiarskiej artysta znany jest ze swoich dokonań konserwatorskich jako...

2020-09-18 14:13:21

Przed nami kolejna edycja wydarzenia artystycznego Spichlerz Sztuki. Pomimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, organizatorzy znaleźli taką formułę wydarzenia, które zaoferuje...

2020-09-15 10:15:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!