PAMIĘCI BITWY WARSZAWSKIEJ

PAMIĘCI BITWY WARSZAWSKIEJ

Ciekawa inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Z okazji setnej...
GRAJĄ PIŁKARZE

GRAJĄ PIŁKARZE

W trzeciej kolejce spotkań III ligi grupy II piłki nożnej, Gryf Wejherowo...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Przez cały piątek pomorscy policjanci prowadzić będą na drogach wzmożone...
ODBLASK TAJEMNICY

ODBLASK TAJEMNICY

Dla wszystkich, wierzących i niewierzących, dzieła sztuki inspirowane przez...
SAMOTNY SPACER MALUCHA

SAMOTNY SPACER MALUCHA

Wczoraj wczesnym rankiem pięcioletni chłopiec sam maszerował ulicą...
15
Sobota
Sierpień 2020
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

EKO-FABRYKA

2020-07-13 09:54:32

Kolejny krok na drodze do wybudowania Eko-Fabryki. W zeszłym tygodniu Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie zawarł umowy z wykonawcami projektu. Niebawem będą mogły rozpocząć się pierwsze parce.

Celem Projektu pt.: "Budowa wzorcowego systemu gospodarki odpadami na terenie Gminy Miasta Wejherowa pod nazwą EKO-FABRYKA, w tym budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych" jest dopełnienie istniejącego gminnego systemu gospodarki odpadami, aby spełniał on wymogi wynikające z obowiązujących dyrektyw UE, tj. właściwe gospodarowanie odpadami dla ochrona środowiska i zdrowia ludzkiego.

W dniach 3 i 6 lipca br. w siedzibie ZUK w Wejherowie podpisano umowy z wyłonionymi wykonawcami projektu. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszy Europejskich w kwocie blisko 13,5 mln zł.

Projekt zakłada m. in.: utworzenie i prowadzenie stacjonarnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Miasta Wejherowa, prowadzenie centrum edukacyjnego które poprzez swoją działalność ma wpływać na zwiększania świadomości mieszkańców w zakresie zapobiegania powstawaniu odpadów, sposobów segregacji odpadów i procesów odzysku odpadów, utworzenie i prowadzenie podziemnych punktów selektywnej zbiórki odpadów (gniazd) w śródmiejskiej części Miasta Wejherowa oraz dosegregowywanie, doczyszczanie i przeładowywanie selektywnie odebranych odpadów komunalnych na terenie Gminy Miasta Wejherowa i przyjętych w ramach punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Ponadto w ramach projektu "Budowa wzorcowego systemu gospodarki odpadami na terenie Gminy Miasta Wejherowa pod nazwą EKO-FABRYK, w tym budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych" realizowany będzie recykling odpadów budowlanych i rozbiórkowych, recykling i upcykling przedmiotów przeznaczonych do ponownego użycia, odbiór odpadów wielkogabarytowych w systemie door-to-door z gospodarstw domowych.

opr. qrator

foto: ZUKPrzeczytaj również
Domek w parku, który m. in. stanowił zaplecze dla opiekunów ptaków wodnych znajdujących się w parkowych kanałach, został już praktycznie w całości wyremontowany i odnowiony. Znajdujący się w...

2020-08-10 09:46:17

Kolejny oddział Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wstrzymuje przyjęcia, z powodu zdiagnozowania korona wirusa COVID-19 u jednego z pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych.

2020-08-10 08:38:31

Wczoraj, uroczyście i w towarzystwie wielu gości, uroczyście otwarto Park Cedron w Wejherowie. Nowy park miejski, będący zieloną enklawą w centrum Wejherowa, powstał w ramach projektu...

2020-08-12 09:55:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!