CZAS NA PUCHARY

CZAS NA PUCHARY

Po okazałym ligowym zwycięstwie, czas na mecz pucharowy. W najbliższą środę...
RAJD Z KOMPASEM

RAJD Z KOMPASEM

Przygoda, rywalizacja i aktywny wypoczynek. W minioną niedzielę w...
TENISOWE MISTRZOSTWA

TENISOWE MISTRZOSTWA

W miniony weekend na Wejherowskich Kortach Tenisowych Odbyły się Tenisowe...
TERENOWE ŚCIGANIE

TERENOWE ŚCIGANIE

W minioną sobotę amatorzy kolarstwa crossowego spotkali się w Wejherowie na...
50 KOBIET

50 KOBIET

Na poetycki wieczór zaprasza Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
28
Wtorek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BON TURYSTYCZNY

2020-07-25 17:20:13

Dziś ruszył rządowy program Polski Bon Turystyczny - to narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Od soboty przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego mogą rejestrować się do programu. Od 1 sierpnia ruszyć ma rejestracja dla rodziców dzieci uprawnionych do świadczenia.

Bon to forma wsparcia rodzin w dobie pandemii koronawirusa i wynosi 500 zł na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia. Dzieciom, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, przysługuje także dodatkowe świadczenie uzupełniające w wysokości kolejnych 500 zł. Aplikować można bez względu na ilość posiadanego potomstwanze i niezależnie od posiadanego dochodu.

Aby złożyć wniosek o bon, należy zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, z menu wybrać zakładkę "Ogólny" i w dalszej kolejności przejść do sekcji "Polski Bon Turystyczny". Tam znajdziemy zakładkę "Mój bon”. Jeżeli nie posiadamy profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, trzeba będzie się tam najpierw zarejestrować. Co ważne, nie trzeba składać żadnego wniosku o Bon Turystyczny, trzeba go jedynie aktywować. Informacja o możliwości aktywacji bonu zostanie opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rozwoju.

Bon jest dokumentem elektronicznym. Ma unikalny 16 cyfrowy numer i znajduje się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Z tego dokumentu wynika m.in., kto jest uprawniony do świadczenia, na które dzieci, jaka jest kwota świadczenia na poszczególne dzieci oraz łączna kwota przyznanych świadczeń. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości świadczenia. Nie można go wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze ani inne środki wymiany. Jeśli usługa hotelarska lub turystyczna przekracza wartość bonu, to brakującą część można zapłać gotówką, kartą lub przelewem. Z bonu turystycznego będzie można korzystać aż do marca 2022 r.

Po aktywacji bonu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, otrzymamy mailem kod obsługi płatności. Kod będzie także można sprawdzić na swoim profilu na PUE w zakładce "Polski Bon Turystyczny" > "Mój Bon". Kod ten podajemy np. w recepcji hotelu, gdy płacimy za usługi. Następnie otrzymamy na numer telefonu komórkowego (który jest w zakładce "Polski Bon Turystyczny" > "Mój bon") SMS z kodem potwierdzającym tę płatność. Musimy podać go recepcjoniście.

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne mają być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano bon.

Lista podmiotów, w których będzie można zapłacić za pomocą bonu, będzie publikowana na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Na liście znajdą się podmioty, które uprzednio zarejestrują się w systemie teleinformatycznym PUE ZUS. Listę przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, u których będziesz mógł zapłacić za pomocą bonu, znajdziemy na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Przygoda, rywalizacja i aktywny wypoczynek. W minioną niedzielę w Wejherowie odbyła się jedna z tegorocznych edycji pieszego i rowerowego rajdu na orientację "Rajd z Kompasem". W rywalizacji...

2021-09-28 10:47:20

Po raz ósmy odbył się w Wejherowie Zlot Turystów Seniorów. Impreza odbywa się zawsze we wrześniu z okazji Dnia Turystyki oraz Dni Powiatu Wejherowskiego. Na uczestników czekało sporo atrakcji...

2021-09-20 09:12:34

Wielkimi krokami zbliża się IV edycja Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego. Już w najbliższą niedzielę barwna kawalkada jednośladów pojedzie do Piaśnicy aby uczcić pamięć pomordowanych w Lesie...

2021-08-30 13:18:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!