JUBILEUSZ MZK

JUBILEUSZ MZK

To już 40 lat minęło odkąd na ulicach Wejherowa pojawiły się miejskie...
ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

W środę, w ramach III rundy pomorskich eliminacji do rozgrywek Pucharu...
"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NASI MISTRZOWIE

2015-03-15 15:22:26

Kolejny sukces wejherowskich kickbokserów. Zanotowali bardzo dobre występy na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego. Mamy kolejnych mistrzów.

Zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego 14 marca br. brali udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kickboxingu juniorów wersji light contact oraz kick light. Turniej organizowany był przez Klub Duet Gdańsk, trenera Tomasza Biernackiego, byłego reprezentanta Polski, utytułowanego zawodnika, a obecnie trenera Kadry Narodowej seniorów kickboxingu w kick-light. Współorganizatorami byli także: Okręgowy Pomorski Związek Kickboxingu i Pomorska Federacja Sportu.

Trener Rafał Karcz zabrał na zawody pięciu podopiecznych. Wszyscy wystartowali w mistrzostwach juniorów. Walki naszych zawodników toczyły się głównie z kickbokserami z Klubów Rebelia Kartuzy oraz KS Maximus Gdynia

Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Mikołaj Herzberg, kat. do 74 kg., który został podwójnym Mistrzem Województwa Pomorskiego, w formule light contact i kick-light. Cenne zwycięstwo odniósł także Błażej Mach w kat. do 63 kg., który w formule light contact zdobył tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego.

Pozostali zawodnicy także walczyli dzielnie, jednak bez sukcesu. Maciej Zielonka w kat. do 69 kg w formule light contact i kick-light, Mikołaj Kuksin (debiutant) w kat. do 69 kg. formuły kick-light i Szymon Sroka (Wicemistz Polski Juniorów) w kat. +94 kg. formuły kisk-light.

Wszyscy zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego pokazali się z dobrej strony. Nawet w przegranych walkach rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Cieszymy się, że po raz kolejny wejherowscy kickbokserzy udowodnili swoje wielkie zaangażowanie i spore umiejętności. Na pewno jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z ich sukcesów.

Występ juniorów pokazuje, że nie tyko w kategorii dzieci i kadetów WSS osiąga sukcesy. Jak powiedział Rafał Karcz: Młodzieżowa sekcja kickboxingu w Wejherowie miała charakter rekreacyjny, nie było trenera, który od strony sportowej zająłby się organizacją wyjazdów i walk dla starszej grupy wiekowej. Koncentrowaliśmy się na szkoleniu od podstaw dzieci, które licznie przychodziły i nadal przychodzą na treningi i mają w dziedzinie kickboxingu duże sukcesy. W 2013 roku postanowiliśmy to zmienić i wraz z Tomkiem Hirsz, drugim trenerem, postanowiliśmy mocno zaangażować się również w sekcję sportową młodzieży i dorosłych. Wprowadziliśmy dzięki zrozumieniu i uprzejmości Dyrektora Andrzeja Gredeckiego z ZSO nr 2 dodatkowe treningi, a środowy trening wydłużyliśmy z 90 do 120 minut. Widać, że sami nasi juniorzy również inwestują czas pozatreningowy na treningi indywidualne i są efekty. Zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego osiągają teraz sukcesy zarówno w gronie dzieci, kadetów, jak i juniorów i seniorów.

Gratulujemy kolejnego, bardzo dobrego występu, naszym kickbokserom. Po raz kolejny udowodnili, że Wejherowo jest miastem w którym wielu utalentowanych młodych ludzi uprawia sztuki walki.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Wejherowskie Stowarzyszenie SportowePrzeczytaj również
Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch różnych imprezach wywalczyły medale. Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk od lat przyzwyczaiły nas, że są jednymi z...

2021-09-20 14:58:55

Trwają zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego MAXIMUS. Zajęcia prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Mile widziany każdy, kto chce poprawić swoją...

2021-09-14 10:25:06

Do bogatej kolekcji trofeów z imprez międzynarodowych i krajowych w kickboxingu, Paulina Stenka dołożyła kolejne. Kilka dni temu została dwukrotną złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski.

2021-09-13 10:11:23

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!