WOJSKO CZEKA

WOJSKO CZEKA

Trwa kwalifikacja wojskowa. Na terenie Powiatu Wejherowskiego dotyczy ona...
DOTACJE PRZYZNANE

DOTACJE PRZYZNANE

Wczoraj w ratuszu miejskim Prezydent Wejherowa podpisał z pierwszą grupą...
KRADZIEŻ KONIA

KRADZIEŻ KONIA

Okazuje się, że wszystko może paść łupem złodzieja. Ostatnio wejherowscy...
PROTESTY ROLNIKÓW

PROTESTY ROLNIKÓW

W dniach 20 – 21 lutego rusza kolejny ogólnopolski protest polskich...
DAR DLA SZPITALA

DAR DLA SZPITALA

Do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie trafiło osiem łóżek, które będą...
23
Piątek
Luty 2024
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NASI MISTRZOWIE

2015-03-15 15:22:26

Kolejny sukces wejherowskich kickbokserów. Zanotowali bardzo dobre występy na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego. Mamy kolejnych mistrzów.

Zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego 14 marca br. brali udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kickboxingu juniorów wersji light contact oraz kick light. Turniej organizowany był przez Klub Duet Gdańsk, trenera Tomasza Biernackiego, byłego reprezentanta Polski, utytułowanego zawodnika, a obecnie trenera Kadry Narodowej seniorów kickboxingu w kick-light. Współorganizatorami byli także: Okręgowy Pomorski Związek Kickboxingu i Pomorska Federacja Sportu.

Trener Rafał Karcz zabrał na zawody pięciu podopiecznych. Wszyscy wystartowali w mistrzostwach juniorów. Walki naszych zawodników toczyły się głównie z kickbokserami z Klubów Rebelia Kartuzy oraz KS Maximus Gdynia

Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Mikołaj Herzberg, kat. do 74 kg., który został podwójnym Mistrzem Województwa Pomorskiego, w formule light contact i kick-light. Cenne zwycięstwo odniósł także Błażej Mach w kat. do 63 kg., który w formule light contact zdobył tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego.

Pozostali zawodnicy także walczyli dzielnie, jednak bez sukcesu. Maciej Zielonka w kat. do 69 kg w formule light contact i kick-light, Mikołaj Kuksin (debiutant) w kat. do 69 kg. formuły kick-light i Szymon Sroka (Wicemistz Polski Juniorów) w kat. +94 kg. formuły kisk-light.

Wszyscy zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego pokazali się z dobrej strony. Nawet w przegranych walkach rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Cieszymy się, że po raz kolejny wejherowscy kickbokserzy udowodnili swoje wielkie zaangażowanie i spore umiejętności. Na pewno jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z ich sukcesów.

Występ juniorów pokazuje, że nie tyko w kategorii dzieci i kadetów WSS osiąga sukcesy. Jak powiedział Rafał Karcz: Młodzieżowa sekcja kickboxingu w Wejherowie miała charakter rekreacyjny, nie było trenera, który od strony sportowej zająłby się organizacją wyjazdów i walk dla starszej grupy wiekowej. Koncentrowaliśmy się na szkoleniu od podstaw dzieci, które licznie przychodziły i nadal przychodzą na treningi i mają w dziedzinie kickboxingu duże sukcesy. W 2013 roku postanowiliśmy to zmienić i wraz z Tomkiem Hirsz, drugim trenerem, postanowiliśmy mocno zaangażować się również w sekcję sportową młodzieży i dorosłych. Wprowadziliśmy dzięki zrozumieniu i uprzejmości Dyrektora Andrzeja Gredeckiego z ZSO nr 2 dodatkowe treningi, a środowy trening wydłużyliśmy z 90 do 120 minut. Widać, że sami nasi juniorzy również inwestują czas pozatreningowy na treningi indywidualne i są efekty. Zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego osiągają teraz sukcesy zarówno w gronie dzieci, kadetów, jak i juniorów i seniorów.

Gratulujemy kolejnego, bardzo dobrego występu, naszym kickbokserom. Po raz kolejny udowodnili, że Wejherowo jest miastem w którym wielu utalentowanych młodych ludzi uprawia sztuki walki.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Wejherowskie Stowarzyszenie SportowePrzeczytaj również
W miniony weekend odbyły się w Bolszewie ogólnopolskie zawody kickboxerskie Duet Fight Night – Puchar DFN, w których udział wzięło około 500 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystartowała...

2024-02-13 11:24:28

W najbliższy weekend w Bolszewie odbędą się ogólnopolskie zawody kickboxerskie: Duet Fight Night – Puchar DFN. Swoich zawodników zgłosiło kilkadziesiąt klubów z całej Polski.

2024-02-06 14:23:32

Z siedmioma medalami wracają nasze młode kickboxerki z pierwszych w tym roku zawodów ogólnopolskich rangi Grand Prix Polski, jakie odbywały się w ten weekend w Mińsku Mazowieckim.

2024-01-14 21:27:20

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!