WYSTAWA RZEŹB

WYSTAWA RZEŹB

Od piątku w galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna jest wystawa rzeźb...
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

W najbliższy weekend swój pierwszy mecz w sezonie rozegrają szczypiorniści...
MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

Przed nami VII edycja konkursu " Méster Bëlnégò Czëtaniô", który wyłania...
REWITALIZACJA PARKU KASZUBSKIEGO

REWITALIZACJA PARKU...

Dzisiaj Prezydent Wejherowa podpisał umowę z firmą Produkcja i Eksploatacja...
WIELKA AKCJA DROGÓWKI

WIELKA AKCJA DROGÓWKI

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich...
20
Niedziela
Wrzesień 2020
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

POLICYJNE KONTROLE

2020-08-07 11:56:26

Rozpoczęły się kontrole obiektów wielkopowierzchniowych w celu przEciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wejherowscy policjanci sprawdzają przestrzeganie zaleceń i przepisów sanitarnych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie regularnie interweniują wobec osób, które nie stosują się do zaleceń i przepisów sanitarnych i systematycznie przypominają, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Mimo licznych kontroli i apeli, w społeczeństwie widać rozluźnienie oraz lekceważenie zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Wiele osób nie nosi maseczek zasłaniających usta i nos we wskazanych przepisami miejscach publicznych. W związku z tym, na terenie powiatu wejherowskiego prowadzone będą dodatkowe policyjne kontrole obiektów wielko powierzchniowych pod kątem przestrzegania przepisów sanitarnych ograniczających rozprzestrzenianie się Covid-19.

Pierwsza tego typu akcja miała miejce w Aquaparku "Aquarena" w Redzie. Część osób już na sam widok policyjnych patroli zakładała maseczki. Zdarzało się także, że policjanci wręczali maseczki tym osobom, które ich nie posiadały. Bardzo rzadko zdarzały się przypadki, że ludzie mieli maseczkę na brodzie, w kieszeni czy w torebce. Pewne sytuacje kończyły się tylko zwróceniem uwagi oraz rozmową profilaktyczną. Będą kolejne kontrole w innych wielkopowierzchniowych sklepach.

W Szemudzie policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który przebywał w miejscu, gdzie obowiązywało zasłanianie ust oraz nosa. Podczas legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany na podstawie dwóch zarządzeń sądu, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do sądu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia, dlatego w trosce o wspólne bezpieczeństwo bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń sanitarnych.

opr. qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
W pracy, czy po służbie, funkcjonariusze policji zawsze są czujni. jeden z policjantów komendy powiatowej policji w wejhrowie na urlopie złapał złodzieja i to na gorącym uczynku.

2020-09-16 08:42:16

Tylko w piątek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 8 praw jazdy, a przez cały weekend 16. To efekt policyjnej akcji "Prędkość" jaka była...

2020-09-15 09:33:41

Nie tylko w centrach handlowych, czy sklepach natkniemy się na mundurowych, którzy sprawdzają stosowanie się do zalecen o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej. Policjanci będą także...

2020-09-08 10:05:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!