ORSZAK TRZECH KRÓLI
Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
KARNOWSKIEGO DO POPRAWKI
2020-09-03 11:01:51

Władze Wejherowa zapowiadają inwestycje drogowe na ulicy Karnowskiego. Wkrótce ma się tam pojawić nowe oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna, która nie tylko ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych ale także upłynnić ruch kołowy.
Aktualnie na ulicy Karnowskiego przejście dla pieszych nie ma indywidualnego oświetlenia, co sprawia, że przy dużym natężeniu ruchu samochodowego dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych. Poza tym, na prostym odcinku drogi pojazdy bardzo często przekraczają dopuszczalną prędkość, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.
W tej sytuacji władze miasta podjęły decyzję o budowie inteligentnej sygnalizacji świetlnej dla pieszych, która będzie także dokonywała pomiaru prędkości zbliżającego się pojazdu, a w razie przekroczenia prędkości załączy czerwone światło i wymusi zatrzymanie auta. Pomiar prędkości będzie się odbywał w obu kierunkach drogi. Oczywiście piesi, chcący przejść na drugą stronę ulicy, będą mogli skorzystać z przycisku, który uruchamiać będzie zielone światło dla pieszych. Dodatkowo zostaną zainstalowane specjalne oprawy oświetleniowe, które dodatkowo doświetlą przejście. Szacowany koszt inwestycji to 90 tys. zł.
qrator
Tagi:
auto | samochód | prędkość | pieszy | bezpieczeństwo | oświetlenie | sygnalizacja | ulica Karnowskiego | budowa | inwestycja |-
2025-12-28
-
2025-12-01
-
2025-11-10
2025-12-28 11:45:37
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI







swoich znajomych!
z innymi!