KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

W Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie odbyło...
UJĘLI WŁAMYWACZA

UJĘLI WŁAMYWACZA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 44-letniego...
PRZESTAW ZEGAREK

PRZESTAW ZEGAREK

W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy z czasu letniego na zimowy....
"CZOŁÓWKA" Z DRZEWEM

"CZOŁÓWKA" Z DRZEWEM

Kompletnie zniszczony, częściowo rozerwany samochód i trzy osoby wymagające...
PAMIĘTAJMY...

PAMIĘTAJMY...

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, więc coraz więcej ludzi pojawia się...
22
Czwartek
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KASZUBSKI KONCERT PLENEROWY

2020-09-11 11:49:21

Miłośnicy muzyki będą zadowoleni. Po kilkumiesięcznej przerwie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wznawia cykl koncertów "Spotkania z muzyką Kaszub". Najbliższy koncert odbędzie się we wtorek 15 września.

LXIV koncert z cyklu "Spotkania z muzyką Kaszub" pt. "Szëmiała leszczëna" wypełnią pieśni kaszubskie, w których szczególną rolę odgrywają drzewa – świadkowie upływającego czasu, niemi powiernicy uczuć, symbole niezłomnego trwania, ukorzenienia na pomorskiej ziemi. Obok pieśni ludowych w opracowaniu Łucjana Kamieńskiego, Feliksa Nowowiejskiego, Witosławy Frankowskiej i Ryszarda Borysionka, zabrzmią pieśni skomponowane przez Antoniego Peplińskiego, Jana Trepczyka i Mariana Selina. Ich poetyckim uzupełnieniem będą wiersze Tomasza Fopkego, Franciszka Fenikowskiego i Jerzego Stachurskiego.

Wykonawcy: Monika Białogłowy – sopran, Nikolina Gąsior – sopran, Alicja Sulkowska – alt, Radosław Blonka – baryton, Jan Staruch – skrzypce, Ryszard Borysionek – akordeon, opracowanie muzyczne, Witosława Frankowska – fortepian, opracowanie muzyczne, słowo o muzyce.

Koncert odbędzie się w plenerze (trawnik przed budynkiem muzeum od strony parku). Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą ciepłych pledów lub iinnych okryć na wypadek chłodu. Dla słuchaczy koncertu zostana przygotowane i rozstawione krzesła, przy zachowaniu niezbędnego dystansu społecznego. W przypadku niepogody koncert odbędzie się we wnętrzach muzealnych z zachowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa sanitarnego– w takiej sytuacji słuchacze zobowiązani będą do zasłaniania ust i nosa.

LXIV koncert z cyklu "Spotkania z muzyką Kaszub" pt. "Szëmiała leszczëna" odbędzie się we wtorek 15 września 2020 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przy ul. Zamkowej 2a (od strony parku). Wstęp wolny.

qratorPrzeczytaj również
W najbliższy wtorek w wejherowskim Muzeum odbędzie się autorski koncert pianisty jazzowego Michała Ciesielskiego, połączony z promocją jego ostatniej płyty Share Lokation. Kompozytor i wykonawca...

2020-10-19 12:16:14

Nie tylko miłośnikom marynistyki spodoba się najnowsza wystawa prac Ewy Świderskiej-Mądry i Barbary Terleckiej pt. Malowniczy Bałtyk, której wernisaż odbędzie się w 9 października w Muzeum...

2020-10-09 14:42:41

Od piątku w galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna jest wystawa rzeźb Waldemara Musika. Oprócz twórczości rzeźbiarskiej artysta znany jest ze swoich dokonań konserwatorskich jako...

2020-09-18 14:13:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!