123
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

NOWETA BEZ MEDLAU

2020-09-28 10:55:13

Lekkim niedosytem zakończył się start Dominika Nowety, młodego pięściarza WKB Gryf Wejherowo, w Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie Olimpijskim. Nasz zawodnik jechał na zawody mażąc o medalu, tymczasem odpadł w eliminacjach i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu 5 – 9.

XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie Olimpijskim odbywały się w dniach 23 – 27 września br. we Włocławku. Brali w nich udział zawodnicy urodzeni w latach 2002-2003. Do stolicy Kujaw przyjechało 160 najlepszych pięściarzy z całego kraju, mistrzów poszczególnych województw w swoich kategoriach wagowych. Jednym z nich był Dominik Noweta, reprezentujący region pomorski pięściarz WKB Gryf Wejherowo, walczący w kategorii wagowej do 69 kg.

Nasz zawodnik jechał na mistrzostwa z medalowymi aspiracjami. Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie medale z zawodów rangi mistrzowskiej zdobywanych jeszcze w gronie kadetów. Ring zweryfikował te plany i Dominik w fazie eliminacyjnej musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, z którym przegrał na punkty. Ostatecznie nasz pięściarz został sklasyfikowany na miejscu 5 – 9.

Organizatorami zawodów byli: Polski Związek Bokserski i Klub Sportowy "Champion" Włocławek. Głównym mecenasem zawodów była Gmina Miasto Włocławek.

Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch różnych imprezach wywalczyły medale. Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk od lat przyzwyczaiły nas, że są jednymi z...

2021-09-20 14:58:55

Trwają zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego MAXIMUS. Zajęcia prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Mile widziany każdy, kto chce poprawić swoją...

2021-09-14 10:25:06

Do bogatej kolekcji trofeów z imprez międzynarodowych i krajowych w kickboxingu, Paulina Stenka dołożyła kolejne. Kilka dni temu została dwukrotną złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski.