WYBORY WÓJTA PRZESUNIĘTE?

WYBORY WÓJTA PRZESUNIĘTE?

Wszystko wskazuje na to, ze mieszkańcy gminy Wejherowo nowego wójta wybiorą...
POKŁOSIE SESJI

POKŁOSIE SESJI

Wtorkowa Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Wejherowa zajęła kilkoma sprawami...
NIELETNI SPRAWCĄ ROZBOJU

NIELETNI SPRAWCĄ ROZBOJU

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracowali nad sprawą...
Z TĘSKNOTY ZA FORCECONEM

Z TĘSKNOTY ZA FORCECONEM

Od 2016 roku odbywał się w Wejherowie Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen FORCECON,...
FINAŁ TUŻ, TUŻ

FINAŁ TUŻ, TUŻ

Wielkimi krokami zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy....
27
Środa
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PAMIĘCI POMORDOWANYCH

2020-10-05 12:12:24

W minioną niedzielę w Lesie Piaśnickim odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające zamordowanych podczas II wojny światowej przez hitlerowskiego okupanta. Ginęli przede wszystkim patrioci – Kaszubi, Pomorzanie, Polacy.

Obchody rozpoczęły się około 10:30 Nabożeństwem Oczekiwania w Kaplicy Leśnej, podczas której młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie wystąpiła z okolicznościowym programem poetycko-muzycznym. W tym samym czasie abp Sławoj Leszek Głódź wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszonymi gośćmi, dokonał poświęcenia odnowionego grobu nr 2.

Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 w kaplicy Leśnej i towarzyszył im Ceremoniał Wojskowy (wprowadzenie sztandaru, wciągnięcie flagi na maszt, odśpiewanie hymn narodowy, apel poległych oraz oddanie salwy honorowej), po czym głos zabrał wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło.

Następnie rozpoczęła się Msza Święta koncelebrowana, pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, który wygłosił także kazanie. Współcelebrantami byli m. in. ks. infułat Daniel Nowak oraz o. Joel gwardian Klasztoru OO. Franciszkanów w Wejherowie.

Po Mszy wręczono okolicznościowe medale Rodziny Piaśnickiej oraz składano kwiaty na mogiłach pomordowanych

Z uwagi na sytuację epidemiczną do Piaśnicy przybyło nieco mniej osób niż w latach poprzednich. Tym niemniej nie zabrakło parlamentarzystów, reprezentantów lokalnych samorządów gminnych, miejskich i powiatowych, szefów organizacji kombatanckich i społecznych, służb mundurowych, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, przedstawicieli licznych instytucji państwowych i samorządowych, szkół, muzeów, organizacji harcerskich, młodzieżowych. Obecne były także liczne poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Ziemi Wejherowskiej.

Głównym organizatorem uroczystości była Gmina Wejherowo przy współpracy z Miastem Wejherowo, Gminą Krokowa, 18 Wojskowym Oddziałem Gospodarczym, Batalionem Dowodzenia Marynarki Wojennej, Stowarzyszeniem Rodzina Piaśnicka i Parafią p.w. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie.

qratorPrzeczytaj również
Wielkimi krokami zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wejherowski sztab akcji jest w pełnej gotowości. Znamy już listę artystów, którzy swoimi występami uświetnią galę w...

2021-01-27 11:04:24

Po raz dziewiąty w kościele p.w. Chrystusa Króla i bł. siostry Alicji Kotowskiej w Wejherowie zorganizowany zostanie Festiwal Serc – Charytatywne Kolędowanie. Z uwagi na panujące obostrzenia...

2021-01-26 14:11:42

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi. Organizatorzy chcą zachęcić mieszkańców Wejherowa do przyłączenia się i poparcia tej inicjatywy, która polega na...

2021-01-21 10:11:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!