1
Michaliny, Michała, Piotra

TYTANKI WALCZYŁY W SZCZECINIE

2020-10-18 10:48:52

W debiucie rozgrywek II ligi piłki ręcznej sezonu 2020/2021, żeńska drużyna KS Tytani Wejherowo uległa na własnym parkiecie zespołowi MKS Kusy Szczecin. Mecz odbył się w Szczecinie, bez udziału publiczności.

Po blisko ośmiu miesiącach panie powróciły na ligowe boiska. W pierwszym meczu nowego sezonu Tytanki pojechały do Szczecina na mecz z tamtejszym MKS Kusy.

Nasze szczypiornistki rozpoczęły mecz bardzo skoncentrowane i zmobilizowane. Widać było, że doświadczenia zebrane z poprzedniego sezonu zostały dobrze wykorzystane i wyciągnięto z nich wnioski. Mecz był wyrównany. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi bramkowej. Tytanki były równorzędnym przeciwnikiem, dotrzymując kroku gospodyniom. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem MKS-u 15:14.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia szczecinianek, które zdobyły kolejno pięć bramek, na które wejherowianki nie potrafiły odpowiedzieć. Zrobiło się 20:14 dla MKS-u i w tym momencie drużyna gospodyń poczuła, że może ten mecz wygrać. Strata okazała się zbyt duża i Tytanki nie były w stanie jej odrobić. Z drugiej strony, gospodynie zagrały twardo w obronie, co uniemożliwiło zdobywanie bramek przez wejherowianki. Różnica bramkowa zamiast maleć, zaczęła się powiększać. Ostatecznie MKS Kusy wygrał różnicą aż dziecięciu bramek.

W meczu 1. kolejki II ligi piłki ręcznej kobiet MKS Kusy Szczecin pokonał na własnym boisku KS Tytani Wejherowo 32:22 (15:14). Pierwsza połowa w wykonaniu Tytanek była bardzo dobra. W drugiej, fatalny początek przesądził o porażce.

Szybko zakończył się udział Tytanów Wejherowo w rozgrywkach Pucharu Polski Piłki Ręcznej. Po niezwykle zaciętym spotkaniu w Kwidzynie, nasi szczypiorniści ulegli minimalnie USAR-owi 25:26.

2020-10-18 18:45:26

Surową lekcję odebrali szczypiorniści Tytanów Wejherowo, którzy na własnym boisku przegrali z SPR GKS Autoinwest Żukowo. Żółto-czerwoni tylko przez pierwsze piętnaście minut meczu byli...

2020-10-11 18:40:57

Pierwsza połowa w miarę wyrównana, nasi szczypiorniści dotrzymują kroku ekipie gospodarzy. Druga połowa to brzemienne w skutki przestoje, ogromne problemy ze zdobywaniem bramek i pokaz...