ZMIANA DOWÓDCY

ZMIANA DOWÓDCY

W zeszłym tygodniu odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy...
W SOBOTĘ MECZ

W SOBOTĘ MECZ

Piłkarze III ligi wracają na boiska. Po przerwie zimowej rozgrywki zostają...
UTRUDNIENIA DROGOWE W REDZIE

UTRUDNIENIA DROGOWE W REDZIE

Od najbliższego poniedziałku zamknięty dla ruchu zostanie most na ul....
KORONAWIRUS W STAROSTWIE

KORONAWIRUS W STAROSTWIE

W związku z wykryciem wirusa SARS-CoV-2 u jednego z pracowników Referatu...
PETYCJA POMORZAN

PETYCJA POMORZAN

Pomorscy samorządowcy obawiają się drastycznego zmniejszenia środków pomocy...
7
Niedziela
Marzec 2021
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

JAZZ W MUZEUM

2020-10-19 12:16:14

W najbliższy wtorek w wejherowskim Muzeum odbędzie się autorski koncert pianisty jazzowego Michała Ciesielskiego, połączony z promocją jego ostatniej płyty Share Lokation. Kompozytor i wykonawca zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po różnych mniej lub bardziej oczywistych lokalizacjach.

Michał Ciesielski to kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie uzyskał tytuł magistra kompozytora jazzowego i pianisty jazzowego. Studiował także przez rok w Instytucie Jazzu w Katowicach. Skomponował ponad sto kompozycji (muzyka współczesna, muzyka filmowa i teatralna, muzyka, muzyka kameralna i symfoniczna, a także piosenki pop i wiele innych). Był laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Krzysztofa Komedy, Big Sky Jazz Festival, RCK Pro Jazz Festival, School & Jazz Festival i wiele innych.

Jest muzykiem doświadczonym, aktywnym na międzynarodowych scenach i udzielającym się w roli pedagoga na niezwykle konkurencyjnym i największym na świecie rynku muzycznym, czyli w Chinach. Kiedy jest w Polsce, gra w wielu różnych składach, pojawiając się na scenie i w studiu między innymi z Piotrem Lemańczykiem, Maciejem Grzywaczem i Maciejem Sikałą. Jest również liderem działającego od kilku lat tria Confusion Project z Piotrem Gierszewskim i Adamem Golickim. Zarówno zespół Confusion Project, jak i sam lider i autor Share Location – Michał Ciesielski, mają na swoim koncie już kilka albumów.

Autorski koncert w wykonaniu Michała Ciesielskiego odbędzie się we wtorek 20 października br. o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a. Wstęp wolny. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyty Share Lokation oraz pozyskania autografu kompozytora i wykonawcy.

Share Location to bez wątpienia ciekawe dzieło artysty już znanego i docenianego. Życiowe doświadczenie, podróże, które kształcą, obserwowane obrazy i dźwięki stymulujące wyobraźnię w połączeniu z doskonałym opanowaniem instrumentu pozwoliły stworzyć kolorową, intrygującą i odważną płytę. Założeniem albumu było przygotowanie kompozycji inspirowanych odwiedzonymi przez Michała Ciesielskiego miejscami. Mamy więc Trójmiasto, Lwów, muzyczną relację z pociągu do Karagandy, wspomnienia znad jeziora Bajkał i rzeki Angary, a także motywy chińskie.

qratorPrzeczytaj również
Wejherowskie Centrum Kultury ponownie otwiera swe podwoje. Po zniesieniu obostrzeń covidowych, jakie w stosunku do instytucji kultury miało miejsce w zeszłym tygodniu, placówka znowu jest...

2021-02-15 10:54:18

Od poniedziałku otwarte zostają galerie i muzea, które działać będą w reżimie sanitarnym. W związku z tym Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przypomina i zaprasza do zwiedzania...

2021-01-30 13:14:51

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie aktywnie włącza się w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując specjalny koncert, który...

2021-01-30 12:46:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!