WALKA O ŻYCIE

WALKA O ŻYCIE

W piątek do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie trafił 45-letni pacjent...
WALECZNE MALUCHY

WALECZNE MALUCHY

W sobotę odbył się w Szczecinie turniej sportowy dla dzieci i kadetów...
NIEWIELE ZABRAKŁO…

NIEWIELE ZABRAKŁO…

W sobotę, po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu szczypiorniści KS Tytani...
SZCZĘŚLIWY REMIS

SZCZĘŚLIWY REMIS

W ostatnim, zaległym meczu tej jesieni, Gryf Wejherowo zremisował na...
SPACER Z FANTAMI

SPACER Z FANTAMI

Podejrzanie zachowujący się mężczyzna, spacerujący z tobołami po torowisku...
24
Wtorek
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Emmy, Flory, Romana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

JAZZ W MUZEUM

2020-10-19 12:16:14

W najbliższy wtorek w wejherowskim Muzeum odbędzie się autorski koncert pianisty jazzowego Michała Ciesielskiego, połączony z promocją jego ostatniej płyty Share Lokation. Kompozytor i wykonawca zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po różnych mniej lub bardziej oczywistych lokalizacjach.

Michał Ciesielski to kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie uzyskał tytuł magistra kompozytora jazzowego i pianisty jazzowego. Studiował także przez rok w Instytucie Jazzu w Katowicach. Skomponował ponad sto kompozycji (muzyka współczesna, muzyka filmowa i teatralna, muzyka, muzyka kameralna i symfoniczna, a także piosenki pop i wiele innych). Był laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Krzysztofa Komedy, Big Sky Jazz Festival, RCK Pro Jazz Festival, School & Jazz Festival i wiele innych.

Jest muzykiem doświadczonym, aktywnym na międzynarodowych scenach i udzielającym się w roli pedagoga na niezwykle konkurencyjnym i największym na świecie rynku muzycznym, czyli w Chinach. Kiedy jest w Polsce, gra w wielu różnych składach, pojawiając się na scenie i w studiu między innymi z Piotrem Lemańczykiem, Maciejem Grzywaczem i Maciejem Sikałą. Jest również liderem działającego od kilku lat tria Confusion Project z Piotrem Gierszewskim i Adamem Golickim. Zarówno zespół Confusion Project, jak i sam lider i autor Share Location – Michał Ciesielski, mają na swoim koncie już kilka albumów.

Autorski koncert w wykonaniu Michała Ciesielskiego odbędzie się we wtorek 20 października br. o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a. Wstęp wolny. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyty Share Lokation oraz pozyskania autografu kompozytora i wykonawcy.

Share Location to bez wątpienia ciekawe dzieło artysty już znanego i docenianego. Życiowe doświadczenie, podróże, które kształcą, obserwowane obrazy i dźwięki stymulujące wyobraźnię w połączeniu z doskonałym opanowaniem instrumentu pozwoliły stworzyć kolorową, intrygującą i odważną płytę. Założeniem albumu było przygotowanie kompozycji inspirowanych odwiedzonymi przez Michała Ciesielskiego miejscami. Mamy więc Trójmiasto, Lwów, muzyczną relację z pociągu do Karagandy, wspomnienia znad jeziora Bajkał i rzeki Angary, a także motywy chińskie.

qratorPrzeczytaj również
Już jutro każdy będzie mógł zapoznać się z krótkometrażowym filmem zrealizowanym przez Wejherowskie Centrum kultury, który opowiada o udziale mieszkańców Pomorza i Kaszub w Bitwie Warszawskiej.

2020-11-10 09:14:46

Nie tylko miłośnikom marynistyki spodoba się najnowsza wystawa prac Ewy Świderskiej-Mądry i Barbary Terleckiej pt. Malowniczy Bałtyk, której wernisaż odbędzie się w 9 października w Muzeum...

2020-10-09 14:42:41

Od piątku w galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna jest wystawa rzeźb Waldemara Musika. Oprócz twórczości rzeźbiarskiej artysta znany jest ze swoich dokonań konserwatorskich jako...

2020-09-18 14:13:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!