123456
Emmy, Flory, Romana

GRYF POLEGŁ W ŚWINOUJŚCIU

2020-10-26 11:41:25

Miłe złego początki. Gryf pierwszy strzelił bramkę ale później stracił aż trzy i przegrał z Flotą Świnoujście w 13. kolejce spotkań III ligi piłki nożnej, będąc w przekroju całego spotkania ekipą słabszą.

Po dwóch tygodniach nieplanowanej przerwy, wymuszonej decyzjami sanepidu, piłkarze Gryfu Wejherowo rozegrali kolejne ligowe spotkanie. Tym razem zmierzyli się w Świnoujściu z tamtejsza Flotą. Przerwa nie wyszła naszej ekipie na dobre.

Sobotni mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy od początku byli bardziej aktywni. Młoda i niedoświadczona ekipa żółto-czarnych starała się grać uważnie w obronie, z rzadka decydując się na ataki. Jeden z nich w 29 minucie meczu przyniósł prowadzenie dla Gryfa, gdy z podania Michała Renusza piękną bramkę zdobył Przemysław Trytko. Gospodarze tuż przed przerwa zdołali jednak odpowiedzieć i na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem remisowym 1:1.

W drugiej połowie Gryf prezentował się słabiej, a Flota z animuszem ruszyła do ataku. Zaowocowało to zdobyciem przez gospodarzy bramki w 56 minucie spotkania, gdy obrońca Gryfa tak niefortunnie próbował wybic piłkę z własnego pola karnego, że ta trafiła w plecy szarżującego napastnika Floty, przelobowała bramkarza i wpadła do bramki. Piłkarze ze Świnoujścia poszli za ciosem i 10 minut później podwyższyli wynik strzelając trzecią bramkę. W tym momencie losy meczu były już rozstrzygnięte. O przewadze Floty świadczą kolejne sytuacje bramkowe, które o mały włos nie skończyły się kolejnymi golami. Przed pogromem Gryf ratował m. in. słupek i poprzeczka.

W 13. kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo przegrywa na wyjeździe z Flotą Świnoujście 1:3 (1:1). Żółto-czarni z dorobkiem 10 punktów znajdują się 19. miejscu w tabeli, mając za sobą zaledwie trzy inne ekipy.

Zaległym, wyjazdowym meczem z Kotwicą Kołobrzeg pożegnamy piłkarską jesień w 2020 roku. W najbliższą sobotę Gryf Wejherowo rozegra zaległe spotkanie 11. kolejki III ligi piłki nożnej.

2020-11-19 10:31:30

W ostatnim, zaległym meczu tej jesieni, Gryf Wejherowo zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Na trudnym terenie nasi piłkarze wywalczyli bardzo potrzebny, jeden punkt. Wlewa to nieco...

2020-11-23 10:36:22

Sukcesem zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz III ligi piłki nożnej Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni pokonali na wyjeździe Sokół Kleczew 2:1. Dzięki zwycięstwu Gryf znacznie przybliżył się do...