ORSZAK TRZECH KRÓLI
Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
MARSZ PROTESTU
2020-10-26 14:14:43

Był w sobotę, w niedzielę, będzie i w poniedziałek. Mieszkańcy Wejherowa, zbulwersowani werdyktem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji spontanicznie skrzykują się za pomocą telefonów i mediów społecznościowych i spotykają na wspólnym marszu protestu.
W marszu widać cały przekrój społeczny wejherowian. Część osób ma przygotowane domowym sposobem plakaty i tablice. Wszyscy głośno i zdecydowanie wyrażają swój sprzeciw wobec werdyktu Trybunału Konstytucyjnego, a ich gniew skupia się przede wszystkim na rządzącej w Polsce Zjednoczonej Prawicy, która ich zdaniem, dyryguje Trybunałem Konstytucyjnym.
Uczestnicy protestu spacerują deptakiem i przyległymi uliczkami, zbierając się na rynku. Tam odbywa się krótki happening, który wieńczy składanie zapalonych zniczy przy drzwiach wejściowych do siedziby biura poselskiego PiS, jakie mieści się na placu Wejhera. Protestującym, z pewnej odległości przyglądają się funkcjonariusze policji, którzy jednak nie podejmują żadnych działań, pomimo faktu, że tak duże zgromadzenie (około kilkaset osób) stoi w jawnej sprzeczności z obostrzeniami ogłoszonymi przez rząd w związku z epidemią koronawirusa (w zgromadzeniach publicznych udział brać może nie więcej niż 5 osób spoza jednego wspólnego gospodarstwa domowego).
Mieszkańcy planują kolejny protest na placu Wejhera w poniedziałek o godzinie 17:00, a także w kolejne dni.
Tomasz Magulski
tomasz.magulski@tubawejherowa.pl
-
2025-12-28
-
2025-12-01
-
2025-11-10
2025-12-28 11:45:37
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI














swoich znajomych!
z innymi!