31
Dominiki, Mateusza, Wincentego

GRYF BEZ SZANS

2020-11-01 11:52:25

Surową lekcję odebrali piłkarze Gryfu Wejherowo w sobotnim meczu ligowym. Na Wzgórze Wolności przyjechał lider III ligi – Polonia Środa Wielkopolska. Goście nie dali żadnych szans żółto-czarnym, obnażając wszystkie braki naszej młodej drużyny.

Walcząc z liderem, trzeba zachować ostrożność i uwagę. Taką postawę prezentowała nasza drużyna na początku meczu. Wiedząc, że są drużyną słabszą, starali się nie forsowali tempa, pozwalali rozgrywać piłkę Polonii, czekając na ich błąd i szanse do kontrataku. Z początku taka taktyka była skuteczna, ponieważ goście także zamierzali na początku "wybadać" żółto-czarnych. Zmiana nastąpiła w 20 minucie, gdy Polonia Środa Wielkopolska zdobyła pierwszą bramkę. Goście natychmiast poszli za ciosem i jedenaście minut później podwyższyli na 2:0. Takim stanem zakończyła się pierwsza połowa.

Na drugą połowę Gryf wyszedł mocno zmobilizowany. Odważnie ruszył do przodu i momentami to nasz zespół dominował. Goście przeszli do obrony, a Gryf nacierał. Pojawiło się kilka niezłych sytuacji bramkowych dla naszej drużyny, a raz to poprzeczka uratowała przyjezdnych przed stratą golą. Energii starczyło żółto-czarnym na kilkanaście minut. Polonia pozwoliła im się wyszumieć, po czym sama skutecznie skontrowała. Trzecia bramka wyraźnie podłamała gryfitów, którzy spuścili z tonu i oddali inicjatywę gościom. Ci w 64 minucie zdobyli czwartą bramkę, która definitywnie rozstrzygnęła losy meczu.

W meczu 14. kolejki III ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo przegrywa na własnym boisku z Polonią Środa Wielkopolska 0:4 (0:2). Dzięki zwycięstwu goście umocnili się na pozycji lidera, a Gryf, z dorobkiem 10 punktów pozostaje w strefie spadkowej na 19. miejscu.

W ostatnim, zaległym meczu tej jesieni, Gryf Wejherowo zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Na trudnym terenie nasi piłkarze wywalczyli bardzo potrzebny, jeden punkt. Wlewa to nieco...

2020-11-23 10:36:22

Zaległym, wyjazdowym meczem z Kotwicą Kołobrzeg pożegnamy piłkarską jesień w 2020 roku. W najbliższą sobotę Gryf Wejherowo rozegra zaległe spotkanie 11. kolejki III ligi piłki nożnej.

2020-11-19 10:31:30

Sukcesem zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz III ligi piłki nożnej Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni pokonali na wyjeździe Sokół Kleczew 2:1. Dzięki zwycięstwu Gryf znacznie przybliżył się do...