123456
Emmy, Flory, Romana

WRESZCIE WYGRANA

2020-11-12 09:44:00

Długo oczekiwane zwycięstwo. W meczu 16. kolejki spotkań III ligi piłki nożnej Gryf Wejehrowo pokonał na własnym boisku Bałtyk Gdynia 3:0. Wygrana z wyżej notowanym przeciwnikiem cieszy.

Faworytem meczu był Bałtyk i piłkarze tej drużyny wyszli na boiko z nastawieniem odniesiena zwycięstwa. Gryf jednak nie zamierał się tylko bronić ale także postanowił powalczyć o zwycięstwo. W efekcie pierwsza połowa to szybka gra oby drużyn. Akcje przenosił spod jednej bramki do drugiej. Wprawdzie brakowało obu zespołom klarownych sytuacji bramkowych ale gra była ciekawa i wyrównana. W 42 minucie przytomnością umysłu w polu karnym przeciwnika wykazał się Damian Lisiecki, który po niepewnej interwencji głową obrońcy Bałtyku skierował piłkę do bramki. Do przerwy Gryf prowadził 1:0.

Taki obrót sprawy mocno rozczarował gości, którzy na drugą połowę wyszli z postanowieniem odwrócenia losów meczu. Bałtyk zaczął przeważać, a Gryf raczej ograniczał się do szukania kolejnych okazji w kontrze. Goście częściej utrzymywali się przy piłce, prowadzili grę ale niewiele z tego wynikało. Rezultat się nie zmienał, a upływajacy czas wprowadzał nerwowość w szeregi Bałtyku. Gryf za to zaczął poczynać sobie coraz śmielej. W 80 minucie mogło dojść do przełomu. Po dośrodkowaniu doszło do zderzenia piłkarzy obu drużyn w polu karnym Gryfa, a sędzia bez wahania pokazał na rzut karny. Do piłki podszedł Damian Garbacikowski. Strzelił lekko i w środek bramki, a Wiesław Ferra wybił piłkę przed siebie. Strzał z dobitki poszybował ponad poprzeczkę. Zamias 1:1 Gryf nadal prowadził. Kilka minut później w polu karnym Bałtyku podciety został piłkarz Gryfu i sędzia bez cienia wątpliwości podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy. Dodatkowo za dyskusję z sędzią niefortunny strzelec karnego dla Bałtyku otrzymał czerwoną kartkę. Do piłki podszedł Michał Renusz i pewnym strzałem przy słupku strzelił drugą bramkę dla żółto-czarnych. Do końca meczu pozostawały minuty, Gryf grał z przewagą jednego zawodnika, a to oznaczało bardzo dużą szansę na zwycięstwo. Rozluźnieni gospodarze w 87 minucie za sprawą Jakuba Poręby dobili swoich rywali strzelając trzecią bramkę, która definitywnie rozstrzygnęła losy meczu.

W 16. kolejce spotkań III ligi piłki nożnej Gryf Wejehrowo zasłużenie pokonał na własnym boisku Bałtyk Gdynię 3:0 (1:0) i odnotował czwarte zwycięstwo w sezonie.

Zaległym, wyjazdowym meczem z Kotwicą Kołobrzeg pożegnamy piłkarską jesień w 2020 roku. W najbliższą sobotę Gryf Wejherowo rozegra zaległe spotkanie 11. kolejki III ligi piłki nożnej.

2020-11-19 10:31:30

W ostatnim, zaległym meczu tej jesieni, Gryf Wejherowo zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Na trudnym terenie nasi piłkarze wywalczyli bardzo potrzebny, jeden punkt. Wlewa to nieco...

2020-11-23 10:36:22

Sukcesem zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz III ligi piłki nożnej Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni pokonali na wyjeździe Sokół Kleczew 2:1. Dzięki zwycięstwu Gryf znacznie przybliżył się do...