31
Miłosza, Pawła, Tatiany

NIEWIELE ZABRAKŁO…

2020-11-23 11:02:59

W sobotę, po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu szczypiorniści KS Tytani Wejherowo minimalnie przegrali z MKS Grudziądz 26:28. Końcowy wynik ważył się dosłownie do ostatnich sekund meczu. Niestety, po ostatnim gwizdku to goście cieszyli się z kompletu punktów.

Drużyna z Grudziądza to aktualny wicelider, który przyjechał do Wejherowa pewny swojej przewago nad ostatnim zespołem z tabeli. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna. Na parkiecie walczyły ze sobą dwie równorzędne ekipy, z których każda mogła zakończyć mecz zwycięstwem. O końcowym wyniku zadecydowały detale.

W pierwszych minutach meczu nieco lepiej zaprezentowali się goście. Zespół MKS-u miał minimalną przewagę bramkową, której zaciekle bronił. Tytani jednak cały czas starali się dotrzymywać kroku swoim przeciwnikom. Mniej więcej w połowie pierwszej części gry, żółto-czerwoni doprowadzili do wyrównania i mecz toczył się "punkt za punkt". Prowadzenie często się zmieniało, a żadna drużyna nie potrafiła wyrobić sobie większej przewagi bramkowej. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15.

Na początku drugiej części meczu goście ponownie mieli przewagę i szybko odskoczyli na kilka trafień. Przez pierwszych siedem minut Tytani nie zdołali rzucić żadnej bramki i jak się później okazało, to był decydujący fragment meczu. Gdy strata do MKS-u Grudziądz wynosiła już 5 bramek, Tytani wreszcie ostro wzięli się do roboty. Mecz ponownie stał się niezwykle wyrównany ale tym razem nasi szczypiorniści byli w stanie niwelować stratę do zaledwie jednego gola, po czym MKS ponownie odskakiwał na 2 – 3 trafienia. W końcówce meczu Tytani heroicznym wysiłkiem kolejny raz zniwelowali stratę do zaledwie jednej bramki. Ostatnie słowo w końcówce należało jednak do gości, którzy dosłownie w ostatnich sekundach zdobyli bramkę, która przypieczętowała porażkę naszych szczypiornistów.

Po pasjonującym meczy KS Tytani Wejherowo przegrywają na własnym boisku z MKS Grudziądz 26:28 (15:15) i wciąż pozostają jedyną ekipą bez zwycięstwa w I lidze piłki ręcznej. Tym  razem jednak mecz przysporzył wielu emocji, a Tytani byli niezwykle blisko sprawienia niespodzianki w meczu z wiceliderem.

Minimalna przegrana na zakończenie rozgrywek w ostatnim w tym roku meczu I ligi piłki ręcznej KS Tytani Wejherowo minimalnie ulegli Warmii Energa Olsztyn 28:29. Tym samym nasza drużyna jest...

2020-12-13 20:04:59

Przed Tytanami ostatnie spotkanie w tym roku. W meczu o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej podopieczni trenera Piotra Rembowicza podejmować będą ekipę Warmia Energa Olsztyn. Czy nasi szczypiorniści...

2020-12-11 09:36:57

Minimalną przegraną naszych pań zakończył się sobotni mecz 6. kolejki II ligi piłki ręcznej w którym szczypiornistki KS Tytani Wejherowo zmierzyły się z ekipą GUKS Drwęca Lubicz.