WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak...
ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
18
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

UCIECZKA ŚWINI

2020-11-26 19:04:37

Scena jak z komedii Stanisława Barei. Samotny tucznik spaceruje sobie po wejherowskich uliczkach. Okazało się, że był to zbieg z nielegalnej hodowli, a strażnikom miejskim udało się zidentyfikować domorosłego hodowcę.

Nietypowe zdarzenie miało miejsce wczoraj (środa, 25 listopada) przed południem, gdy do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o spacerującej ulicami Pokoju i Mestwina, świni. Zgłaszający był przekonany, że zwierzę mogło uciec z jakiegoś transportu ale prawda okazała się zupełnie inna. Tucznik uciekł z prywatnej hodowli.

Funkcjonariusze uwiązali tucznika i rozpoczęli czynności w celu ustalenie jego właściciela. Okazało się, że właścicielem zwierzęcia jest jeden z mieszkańców ulicy Stefczyka, który przyznał, że tucznik jest jego i właśnie uciekł z jego posesji podkopawszy się pod ogrodzeniem.

Właściciel "nielegalnej" hodowli został ukarany mandatem karnym za brak dozoru nad zwierzęciem. Tucznik nie był zgłoszony do rejestru, nie był oznakowany (nie posiadał wymaganego przez prawo kolczyka). W tej sytuacji strażnicy miejscy powiadomili o tym fakcie Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Wizja lokalna w miejscu przetrzymywania tucznika wykazała, że przetrzymywany był w bardzo złych warunkach bytowych (bez legowiska, bez wybiegu) - i pewnie to było powodem jego ucieczki. Właściciel zobowiązany został do uporządkowania zagrody w której tucznik był przetrzymywany oraz do wykonania legowiska ze ściółką.

Właściciel zwierzęcia nie zastosował się do polecenia, a to skutkować może wydaniem decyzji administracyjnej o odebraniu tucznika, a nawet postępowaniem przed sądem.

opr. qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Rutynowe działanie strażników miejskich pozwoliło ująć mężczyznę poszukiwanego przez Straż Miejską i Policję celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zostałzatrzymany ponieważ postanowił na...

2021-01-08 11:47:37

Nie chciał ograniczeń więc usunął znak drogowy który je wprowadzał. Straż Miejska prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie kierowcy samochodu ciężarowego, który samowolnie zmienił znak drogowy.

2020-12-26 13:12:51

Wraz ze zwiększaniem się ilości promili alkoholu w organizmie, wrasta poziom odwagi i fantazji. Problem zaczyna się wtedy, gdydotyczy to kierowcy dla którego po alkoholu nie ma rzeczy...

2020-12-23 12:12:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!