WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak...
ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
18
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

POLICYJNY POŚCIG

2020-12-01 11:10:08

Niezatrzymanie siędo kontroli drogowej było początkiem nieszczęść 32-letniego kierowcy, którego o krótkim pościgu zatrzymali policjanci. Mężczyzna został zatrzymany, a za popełnione czyny grozi mu nawet kilkuletnia odsiadka.

Policjanci z wejherowskiej drogówki postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej samochód ford fusion, którego kierowca na ul. Gdańskiej przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym aż o 68 km/h. Pomimo dawanych znaków świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zamierzał się zatrzymać, a wręcz zaczął przed patrolem drogówki uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali forda, którego kierowca postanowił dalej uciekać pieszo ale szybko został ujęty.

Po doprowadzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, gdzie okazało się że kierujący fordem fusion to 32-latek z powiatu lipnowskiego. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna wielokrotnie naruszał przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto w samochodzie policjanci ujawnili kilka baniaków z paliwem, które jak się okazało, pochodziło z kradzieży ze stacji paliw w powiecie wejherowskim oraz dodatkowy komplet kradzionych tablic rejestracyjnych.

Mężczyzna będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za jazdę bez uprawnień, za kradzież paliwa oraz tablic rejestracyjnych a ponadto za przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o ponad 68 km/h.

Kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

opr. qratorPrzeczytaj również
Przekroczył prędkość, uciekał i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierowcy grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

2021-01-11 13:16:25

Zgubił go brak maseczki w przestrzeni publicznej i strach przed widokiem mundurowych Uciekający przed policjantami mężczyzna został zatrzymany i wtedy okazało się, czego tak się przestraszył....

2021-01-05 21:04:31

Za kradzież paliwa może pójść do więzienia. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzieże jakich dokonał na dwóch stacjach paliw na...

2020-12-30 10:24:55

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!