OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
22
Piątek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WRESZCIE JEST!

2020-12-05 11:56:11

Uroczyście i w obecności wielu oficjeli otwarto tunel drogowo-pieszy pod torami kolejowymi w ciągu ul. Kwiatowej. Nareszcie kierowcy będą mogli be konieczności czekania na przejazdach kolejowych, płynnie przejechać z północnej części miasta na południową i odwrotnie.

Piątek 4 grudnia 2020 roku zapisze się jako jedna z najważniejszych dat w nowożytnej historii Wejherowa. Od tego dnia wszystkie pojazdy mechaniczne (a nie tylko samochody osobowe) będą mogły sprawnie przemieszczać się pod torami kolejowymi, które przecinają Wejherowo na dwie części. Dzięki oddaniu do użytku tunelu, który wraz z inwestycjami towarzyszącymi tworzy metropolitalny Węzeł Wejherowo, zakończyła się jedna z najkosztowniejszych inwestycji miejskich, która trwała 3,5 roku.

Budowa tego węzła metropolitalnego zamknęła się kwotą ok. 40 mln zł, z czego 18,2 mln pochodziło z dotacji unijnych. Utworzenie nowoczesnego Węzła Wejherowo (Kwiatowa) nie tylko poprawi jakość i sprawność poruszania się po mieście ale także umożliwi wygodne przesiadanie się na różne środki transportu: SKM/PKP, PKS, miejską komunikację autobusową, taksówki.

Pierwszym etapem inwestycji była przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Kopernika i 10 Lutego; przebudowa skrzyżowania i budowa ronda u zbiegu ulic Dworcowej, 10 Lutego i Kwiatowej; przebudowa ulicy Kwiatowej do tunelu i od tunelu do ronda im. Solidarności w drodze krajowej nr 6. Drugim etapem, który rozpoczął się w maju 2018 była budowa tunelu w ciągu ul. Kwiatowej oraz stworzenie ogólnodostępnego parkingu dla samochodów i rowerów wraz z przystankami MZK i PKS w pasie drogowo-kolejowym pomiędzy torami kolejowymi, a drogą krajową nr 6 wraz z postojem taksówek oraz strefą kiss&ride umożliwiająca krótki postój podczas odwożenia lub odbierania pasażerów z terenu dworca kolejowego. Ostatnim etapem była budowa tunelu drogowo-pieszego pod torami kolejowymi.

W oficjalnym zakończeniu i oddaniu Węzła Wejherowo (Kwiatowa) do użytku uczestniczyli m.in.: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel, Prezydenci Wejherowa – Krzysztof Hildebrandt, Beata Rutkiewicz, Arkadiusz Kraszkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Jacek Gafka oraz wejherowscy radni.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: polhenPrzeczytaj również
Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi. Organizatorzy chcą zachęcić mieszkańców Wejherowa do przyłączenia się i poparcia tej inicjatywy, która polega na...

2021-01-21 10:11:31

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni, w najbliższy wtorek nastąpi przerwa w dostawie wody...

2021-01-18 13:42:20

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za Zasługi Ochrony Zdrowia przyznanymi przez Ministra Zdrowia, na wniosek Klubu Honorowych Dawców przy 43. Batalionie...

2021-01-15 10:36:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!