31
Miłosza, Pawła, Tatiany

PORAŻKA Z LIDEREM

2020-12-13 20:04:59

Minimalna przegrana na zakończenie rozgrywek w ostatnim w tym roku meczu I ligi piłki ręcznej KS Tytani Wejherowo minimalnie ulegli Warmii Energa Olsztyn 28:29. Tym samym nasza drużyna jest jedyną bez zwycięstwa w lidze.

Tytani przegrali ale napędzili liderowi I ligi strachu. Nasi szczypiorniści kolejny raz pokazali, że im trudniejszy przeciwnik, tym lepiej potrafią zagrać. O końcowym wyniku decydują detale i szczegóły. Na pierwsze zwycięstwo żółto-czerwonych będziemy musieli jednak poczekać do przyszłego roku.

Mecz 11. kolejki grupy "A" I ligi piłki ręcznej zamykał pierwszą rundę spotkań. W ostatnim w tym roku meczu Tytani Wejherowo zmierzyli się z liderem Warmią Energa Olsztyn. Faworytem spotkania byli goście, którzy są jednym z głównych kandydatów do awansu, dlatego wiadomo było, że przyjadą do Wejherowa z mocnym postanowieniem zwycięstwa.

Początek meczu był wyrównany. Do 10 minuty wynik oscylował wokół remisu i żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć wyraźnej przewagi. Od stanu 6:5 dla gości nastąpił fatalny okres gry Tytanów. Przez kolejne 10 minut nasi szczypiorniści nie rzucili żadnej bramki, za to Warmia Energa Olsztyn zdobyła ich aż 6. Gdy na tablicy wyników był stan 12:5 dla gości, Tytani wreszcie się przełamali. Od tego momentu zaczęli "gonić" wynik a gra stałą się zacięta i wyrównana. Obie drużyny grały twardo. Goście starali się kontrolować przebieg gry i narzucić swój styl ale żywiołowo grający Tytani pomału niwelowali stratę. Na przerwę goście schodzili przy prowadzeniu 16:13, a zatem Tytani odrobili w końcówce 4 "oczka". To dawało nadzieje na nawiązanie równorzędnej walki w drugiej połowie.

Po przerwie lepiej w grę weszli olsztynianie, którzy powiększyli prowadzenie do 5 - 6 trafień. Nasi szczypiorniści nie poddawali się jednak i mozolnie odrabiali straty. Niestety, gdy strata wynosiła tylko trzy gole, goście ponownie ją zwiększali. W ostatnich minutach spotkania Tytani zaryzykowali i rzucili się do ataku. Udało im się zmniejszyć stratę do zaledwie dwóch trafień (28:26) na cztery minuty przed końcem spotkania. Końcówka była bardzo nerwowa. Tytani mocno przycisnęli ale ostatecznie to goście byli lepsi o jedno trafienie i wygrali mecz 29:28.

W sobotę 12 grudnia 2020 r., w 11. kolejce spotkań o mistrzostwo pierwszej ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo przegrywają na własnym boisku z Warmią Energa Olsztyn 28:29 (13:16). Teraz szczypiornistów czeka przerwa zimowa, która zakończy się 30 stycznia 2021 r. Tego dnia rozpocznie  się runda rewanżowa.

Przed Tytanami ostatnie spotkanie w tym roku. W meczu o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej podopieczni trenera Piotra Rembowicza podejmować będą ekipę Warmia Energa Olsztyn. Czy nasi szczypiorniści...

2020-12-11 09:36:57

Minimalną przegraną naszych pań zakończył się sobotni mecz 6. kolejki II ligi piłki ręcznej w którym szczypiornistki KS Tytani Wejherowo zmierzyły się z ekipą GUKS Drwęca Lubicz.

2020-11-29 21:05:50

Nierówna gra Tytanów zdecydowała o porażce na wyjeździe. W meczu I ligi piłki ręcznej nasi szczypiorniści ulegli w Kwidzynie tamtejszemu USAR-owi i wciąż pozostają jedyną drużyną bez zwycięstwa.