ZŁAPALI PODEJRZANEGO

ZŁAPALI PODEJRZANEGO

Po niecałych dwóch miesiącach intensywnych działań śledczych, kryminalni z...
REDA I RUMIA

REDA I RUMIA

Dwie największe i najkosztowniejsze drogowe inwestycje powiatowe roku 2020...
REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

Rząd zdecydował o nowym podziale etapu I szczepień. Skorygowany plan został...
ULICZNA BIJATYKA

ULICZNA BIJATYKA

Agresora zatrzymano, a poszkodowanego opatrzono. Funkcjonariusze Straży...
OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
25
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY

2020-12-31 09:17:49

W niedzielę 3 stycznia 2021 r., w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych, odbędzie się Koncert Świąteczno-Noworoczny – online przygotowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe. Koncert zrealizowany został we wnętrzach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

W dobie licznych społecznych obostrzeń i zakazów wprowadzonych w związku z walką z epidemią koronawirusa, organizacja wszelkich wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych jest w zasadzie niemożliwa. W związku z tym artyści przenieśli się do Internetu, który w tych trudnych czasach daje nam szansę współuczestnictwa w wydarzeniach rozrywkowych.

Z tej możliwości skorzystało także Starostwo Powiatowe, które wspólnie z inicjatywą Rumskie Spotkania Muzyczne przygotowało Koncert Świąteczno-Noworoczny.

W programie usłyszymy polskie kolędy, piosenki świąteczne m.in. "Przybieżeli do Betlejem" czy utwór "White Christmas" Irvina Berlinga, a także przeboje muzyki operowej i musicalowej m.in. Arię Lauretty "O mio babbino caro" z opery "Gianni Schicchi" G. Pucciniego czy duet z musicalu "Gorączka sobotniej nocy" pt."How deep is your love."

Podczas koncertu wystąpią:

  • Zespół Bellcanti: Karolina Sołomin (sopran), Magdalena Chmielecka (sopran), Barbara Lewicka (sopran), Mateusz Lipiński (fortepian).
  • Artyści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni: Maja Gadzińska (śpiew), Maciej Podgórzak (śpiew), Krzysztof Wojciechowski (fortepian)
  • Talenty Powiatu Wejherowskiego: Emilia Kulaszewicz: (śpiew), Sandra Mazurek (śpiew), Mirela Fiedorowicz (śpiew), Anna Rocławska - Musiałczyk (fortepian).

Transmisja wydarzenia dostępna będzie 3 stycznia (niedziela) 2021 roku, o godzinie 18:00 m.in. na Facebook'u: Powiat Wejherowski oraz Rumskie Spotkania Muzyczne. Koncert jest bezpłatny.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Rumskie Spotkania Muzyczne. Wydarzenie zrealizowane zostało w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie.

qratorPrzeczytaj również
Nietypowe ferie wymagają nietypowych propozycji spędzania czasu. W okresie epidemii, podczas której obowiązują ostre reżimy sanitarne ograniczające możliwości spędzania czasu wolnego, Miejska...

2021-01-05 21:33:33

Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie został przeniesiony do Internetu. Z uwagi na obostrzenia...

2020-11-28 13:31:50

Już jutro każdy będzie mógł zapoznać się z krótkometrażowym filmem zrealizowanym przez Wejherowskie Centrum kultury, który opowiada o udziale mieszkańców Pomorza i Kaszub w Bitwie Warszawskiej.

2020-11-10 09:14:46

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!