WSPARCIE DLA SPORTU

WSPARCIE DLA SPORTU

Umowy na promocję Powiatu Wejherowskiego poprzez sport podpisane. Osiem...
TYLKO MASECZKI

TYLKO MASECZKI

Z uwagi na notowany wzrost liczby zakażeń korona wirusem, minister zdrowia...
DOTACJE PRZYZNANE

DOTACJE PRZYZNANE

Umowy na realizację zadań publicznych na rzecz mieszkańców, przez...
UWAGA - KOMUNIKAT!

UWAGA - KOMUNIKAT!

W związku z wystąpieniem ogniska wirusa wysoce zjadliwej grypy typ H5N8 u...
KAMERA TERMOWIZYJNA

KAMERA TERMOWIZYJNA

Nowy sprzęt trafił w ręce strażaków. Dzięki wsparciu miasta, Ochotnicza...
27
Sobota
Luty 2021
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234567
imieniny:
Gagrieli, Liwii, Leonarda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY

2020-12-31 09:17:49

W niedzielę 3 stycznia 2021 r., w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych, odbędzie się Koncert Świąteczno-Noworoczny – online przygotowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe. Koncert zrealizowany został we wnętrzach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

W dobie licznych społecznych obostrzeń i zakazów wprowadzonych w związku z walką z epidemią koronawirusa, organizacja wszelkich wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych jest w zasadzie niemożliwa. W związku z tym artyści przenieśli się do Internetu, który w tych trudnych czasach daje nam szansę współuczestnictwa w wydarzeniach rozrywkowych.

Z tej możliwości skorzystało także Starostwo Powiatowe, które wspólnie z inicjatywą Rumskie Spotkania Muzyczne przygotowało Koncert Świąteczno-Noworoczny.

W programie usłyszymy polskie kolędy, piosenki świąteczne m.in. "Przybieżeli do Betlejem" czy utwór "White Christmas" Irvina Berlinga, a także przeboje muzyki operowej i musicalowej m.in. Arię Lauretty "O mio babbino caro" z opery "Gianni Schicchi" G. Pucciniego czy duet z musicalu "Gorączka sobotniej nocy" pt."How deep is your love."

Podczas koncertu wystąpią:

  • Zespół Bellcanti: Karolina Sołomin (sopran), Magdalena Chmielecka (sopran), Barbara Lewicka (sopran), Mateusz Lipiński (fortepian).
  • Artyści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni: Maja Gadzińska (śpiew), Maciej Podgórzak (śpiew), Krzysztof Wojciechowski (fortepian)
  • Talenty Powiatu Wejherowskiego: Emilia Kulaszewicz: (śpiew), Sandra Mazurek (śpiew), Mirela Fiedorowicz (śpiew), Anna Rocławska - Musiałczyk (fortepian).

Transmisja wydarzenia dostępna będzie 3 stycznia (niedziela) 2021 roku, o godzinie 18:00 m.in. na Facebook'u: Powiat Wejherowski oraz Rumskie Spotkania Muzyczne. Koncert jest bezpłatny.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Rumskie Spotkania Muzyczne. Wydarzenie zrealizowane zostało w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie.

qratorPrzeczytaj również
Wejherowskie Centrum Kultury ponownie otwiera swe podwoje. Po zniesieniu obostrzeń covidowych, jakie w stosunku do instytucji kultury miało miejsce w zeszłym tygodniu, placówka znowu jest...

2021-02-15 10:54:18

Od poniedziałku otwarte zostają galerie i muzea, które działać będą w reżimie sanitarnym. W związku z tym Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przypomina i zaprasza do zwiedzania...

2021-01-30 13:14:51

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie aktywnie włącza się w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując specjalny koncert, który...

2021-01-30 12:46:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!