UWAGA - KOMUNIKAT!

UWAGA - KOMUNIKAT!

W związku z wystąpieniem ogniska wirusa wysoce zjadliwej grypy typ H5N8 u...
KAMERA TERMOWIZYJNA

KAMERA TERMOWIZYJNA

Nowy sprzęt trafił w ręce strażaków. Dzięki wsparciu miasta, Ochotnicza...
DLA KOGO GRYF LITERACKI?

DLA KOGO GRYF LITERACKI?

Aż 34. tytuły książkowe już zostały zgłoszone do konkursu Gryf Literacki,...
NOWY ŁACZNIK DROGOWY

NOWY ŁACZNIK DROGOWY

W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa, powstanie nowe...
SZTUKA W CZASIE ZARAZY 2

SZTUKA W CZASIE ZARAZY 2

Już od dzisiaj można w Porcie Rumia oglądać kolejną edycję wystawy "Sztuka...
26
Piątek
Luty 2021
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234567
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

DROGI SĄ NIEBEZPIECZNE

2021-02-03 09:53:02

Śnieżna i mroźna zima wpływa na warunki drogowe, o czym zapominają kierowcy. Najbardziej niebezpiecznie jest poza obszarem zabudowanym. Niedostosowanie prędkości i stylu jazdy do trudnych warunków drogowych jest przyczyną gorźnych wypadków podczas których kierujący odnoszą poważne obrażenia, a nawet śmierć.

Od około tygodnia, gdy przez Pomorze i Kaszuby przeszła fakla intensywnych opadów śniegu, a temperatura spadła poniżej 0 °C, bardzo pogorszyły się warunki drogowe. Część kierowców nie zwraca na to uwagi i nie zmienia swojego stylu jazdy. Głównie to jest powodem wzrostu ilości wypadków i kolizji drogowych wywołanych niedostosowaniem stylu jazdy do zimowych warunków drogowych – śniegu, lodu i błota pośniegowego zalegającego na ulicach i jezdniach. Najtrudniejsza sytuacja jest poza obszarami miejskimi oraz w małych miejscowościach.

W miniony piątek w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Górze. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 38-letni gdynianin jadąc oplem corsa, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi sprawdzili także mężczyznę w policyjnych systemach i okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Wczoraj w nocy doszło do śmiertelnego wypadku na trasie Wejherowo – Nowy Dwór Wejherowskim. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 26-letni kierowca, jadąc mercedesem, z nieustalonej przyczyny zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku, mimo podjętej reanimacji, kierowca zmarł na miejscu zdarzenia.

Szybko zmieniające się warunki pogodowe i drogowe, ujemne temperatury i przelotne opady śniegu powodują że na drogach jest bardzo ślisko. Zbytnia brawura lub zwykła nieostrożność w takich warunkach mogą doprowadzić do bardzo poważnego wypadku.

opr. qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
Wpadł przez brak maseczki. Wejherowscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania, który jak gdyby nigdy nic, poruszał się po mieście nie zakrywając ust i nosa.

2021-02-22 14:42:14

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani. Rutynowe kontrole drogowe policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, wykazały przedwczoraj dwóch kierowców będących pod znacznym wpływem...

2021-02-20 14:03:02

Przejażdżka po zamarzniętym jeziorze skończyła się zatonieńciem samochodu. Szczęśliwie kierowcy udało się o własnych siłach dotrzeć do brzegu. Tragedia była o krok. Szczegóły zdarzenia będzie...

2021-02-12 14:50:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!