NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
10
Sobota
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KOCZOWISKA BEZDOMNYCH

2021-03-02 10:26:29

Policjanci wspólnie z pracownikami MOPS-u odwiedzali miejsca w których mnogli przebywać bezdomni. Wszystkim napotkanym podczas działań osobom policjanci oferowali pomoc i wskazywali miejsca, w których można znaleźć bezpieczne schronienie.

Tego typu akcje realizowane są okresowo, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatury spadają poniżej zera. W ostatnich dniach dzielnicowi z wejherowskie komendy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzali pustostany, okolice mostów, kanałów ciepłowniczych oraz nieużytki i tereny zielone, w których zwyczajowo osoby bezdomne szukają schronienia.

Wszystkim napotkanym podczas działań osobom zaoferowano pomoc i wskazano miejsca w których można znaleźć bezpieczne schronienie. Nikt z bezdomnych z propozycji nie skorzystał. Większość osób deklarowała chęć pozostania w swoich prowizorycznych domach.

Miejsca schronienia osób bezdomnych często są niebezpieczne dla ich życia i zdrowia. Nie chodzi tylko o brak ogrzewania, przez co w nocy osoby te często marzną ale także o stan techniczny budynków w których przebywają. Bezdomni lubią koczować w pustostanach, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Budynki te często grożą zawaleniem i są przeznaczone do rozbiórki.

Policjanci apelują aby zgłaszać informacje o osobach bezdomnych przebywających w tymczasowych koczowiskach. Można to zrobić dzwoniąc pod numer 112 albo korzystając z internetowej policyjnej platformy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi, wspólnie z pracownikami socjalnymi będą starali się dotrzeć do takich osób i zaoferować im pomoc.

qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
W kwietniu odbywać się będzie w Wejherowie Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie pozbyć się zalegających, uciążliwych śmieci i odpadków.

2021-04-06 09:40:51

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie Centrum Kultury podało do wiadomości listę laureatów, którzy otrzymają nagrody.

2021-04-09 10:21:05

Kolejne święta naznaczone są piętnem koronawirus. W okresie, kiedy spędzamy czas z bliższą i dalszą rodziną, zaleceniem jest przebywanie w izolacji. Świętom Wielkanocnym towarzyszy  bogaty...

2021-04-03 13:58:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!