ORSZAK TRZECH KRÓLI
Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
REMIS W OLSZTYNIE
2021-03-14 20:40:34

Pierwszy punkt na koncie. Szczypiorniści KS Tytani Wejherowo po niezwykle zaciętym meczu zremisowali na wyjeździe z Warmią Energa Olsztyn 24:24. W serii rzutów karnych lepsi byli gospodarze, dlatego Tytani wracają do domu z jednym punktem.
Faworytem meczu była Warmia Energa Olsztyn, która ma wciąż apetyt na awans do ekstraklasy. Jadąc na potyczkę z liderem Tytani byli skazywani na pożarcie. Nasi szczypiorniści zajmują ostatnie miejsce w grupie A pierwszej ligi piłki ręcznej. Tymczasem na boisku nie było widać różnicy pomiędzy zespołami.
Mecz otworzyli Tytani, rzucając pierwszą bramkę. Następne cztery rzucili gospodarze i w 5 minucie było 4:1 dla Warmii Energa. Od tego momentu Tytani rozpoczęli pogoń za wynikiem, nie pozwalając gospodarzom powiększać przewagi. W 8 minucie pierwszej połowy był remis 4:4. W kolejnych minutach obie drużyny rzucały bramki ale minimalną przewagę utrzymywali Olsztynianie. O zaciętości spotkania świadczy fakt, że im bliżej było końca pierwszej połowy, tym częściej na tablicy wyników pojawiał się remis. Na dwie minuty przed końcem Tytani wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końcowego gwizdka. Na przerwę to wejherowianie schodzili prowadząc 15:14.
Druga połowa to twarda gra obu zespołów i ostra wymiana ciosów. Prowadzenie kilkukrotnie się zmieniało ale żadna drużyna nie była w stanie zdobyć kilku bramek przewagi. Często na tablicy wyników widniał remis. W ostatnich minutach gospodarze próbowali przyspieszyć grę i udało im się uzyskać dwubramkową przewagę (23:21 a później 24:22) lecz Tytani nie przespali końcówki i zdołali wyrównać. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 24:24, a to oznaczało, że mecz zakończy się podziałem punktów. W jakim stosunku – o tym miała zadecydować seria rzutów karnych. W niej minimalnie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 5:4 i to oni zdobyli dwa punkty. Nasza drużyna musiała zadowolić się jednym punktem.
W rozegranej awansem w sobotę 13 marca 22. kolejki I ligi piłki ręcznej, Tytani Wejherowo zremisowali na wyjeździe z liderem Warmią Energa Olsztyn 24:24 (15:14). W serii rzutów karnych lepsi byli Olsztynianie (5:4). Tym samym Tytani zdobyli pierwszy punkty w bieżącym sezonie rozgrywek ligowych. To dobrze wróży na przyszłość. Skoro można było zremisować z liderem na wyjeździe, to z każdym innym zespołem można grać o pełną pulę.
qrator
Tagi:
Tytani | Wejherowo | Warmia Energa | Olsztyn | I liga | piłka ręczna | szczypiorniści | wyjazd | remis | punkt | rzuty karne |-
2025-12-01
-
2025-11-10
-
2025-09-28
2025-12-01 23:36:17
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI












swoich znajomych!
z innymi!