12
Borysławy, Makarego, Michała

REMIS W JAROCINIE

2021-03-28 20:00:00

Wreszcie dobre informacje. Gryf Wejherowo przywiózł z meczu wyjazdowego jeden punkt, a co najważniejsze, jego gra wreszcie zaczyna się zazębiać i przynosić efekty. Przed zawodnikami jeszcze bardzo wiele pracy aby utrzymać się w III lidze ale teraz widać, że ten cel jest w zasięgu młodej drużyny.

Mecz był zacięty i wyrównany. W pierwszej połowie bardziej aktywni byli gospodarze i to oni dyktowali warunki. Gryf starał się dotrzymać kroku Jarocie i długimi fragmentami nawiązywał wyrównaną walkę. Więcej sytuacji strzeleckich mieli gospodarze i to oni w 29 minucie cieszyli się z prowadzenia. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Jaroty Jarocin 1:0

W drugiej połowie tempo gry nieco siadło, głównie za sprawą gospodarzy. Dzięki temu Gryf częściej przejmował inicjatywę, starając się grać szybko. Aktywność żółto-czarnych została nagrodzona, gdy w 57 minucie meczu wyrównującą bramkę z rzutu karnego zdobył Karol Baranowski. Zdobyta bramka uskrzydliła naszą drużynę, która przycisnęła, zapchnęła gospodarzy do obrony i próbowała strzelić bramkę dająca zwycięstwo. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się remisem.

W 21. kolejce spotkań 2 grupy III ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo remisuje na wyjeździe z Jarotą Jarocin 1:1 (0:1). Był to ostatni mecz rundy zasadniczej. Teraz zespoły zostaną podzieleni na dwie grupy – mistrzowską i spadkową.

Gryf Wejherowo znajduje się w grupie spadkowej. Za kilak dni powinniśmy poznać terminarz gier. W trakcie rundy finałowej każda drużyna rozgrywa z pozostałymi jeden mecz przy zastrzeżeniu, iż drużyna będąca gospodarzem meczu rozegranego z daną drużyną w trakcie rundy zasadnicznej będzie gościem w meczu rozgrywanym w trakcie rundy finałowej. Drużyny przystępują do rundy finałowej przy uwzględnieniu liczby punktów oraz bilansu bramkowego uzyskanego w rundzie zasadniczej.

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza druga (finałowa) runda, w której walczyć ze sobą będą zespoły z dolnej części tabeli. Pierwszym przeciwnikiem...

2021-04-09 11:17:19

Zadanie wykonane. Gryf Wejherowo pokonał u siebie drużynę Mieszko Gniezno 5:0. Goście tylko w pierwszej połowie stawiali skuteczny opór żółto-czarnym. Pomimo zwycięstwa, Gryf nadal pozostaje w...

2021-03-21 13:46:49

Po ciężkim boju Gryf uległa na wyjeździe drugiej drużynie Pogoni Szczecin 2:3. Szkoda, bo mecz dobrze się zaczął, a w drugiej połowie to Wejherowianie byli drużyną bardziej aktywną i atakującą.