NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
10
Sobota
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BIBLIOTEKA NAGRODZONA

2021-04-01 13:04:42

Pomimo pandemii i obostrzeń epidemicznych nie tracą kontaktu z czytelnikiem, a ich pomysły w tym zakresie są doceniane i nagradzane. Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie: Mistrz Promocji Czytelnictwa 2020, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Mistrz Promocji Czytelnictwa to konkurs, w którym nagradzane są biblioteki za działania wspierające rozwój czytelnictwa. Do 2008 r. konkurs organizowała Polska Izba Książki, a od 2009 r. został włączony do programu działań Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Konkurs ma za zadanie wyróżniać "najlepsze praktyki biblioteczne" służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp. Pomysły te mają szczególną wagę w dobie obostrzeń wywołanych walką z koronawirusem. Osobiste zaangażowanie bibliotekarzy i bibliotek w upowszechnianiu czytelnictwa, ma w tym względzie szczególne znaczenie. W roku 2020 wszystkie placówki kultury stanęły przez nowymi wyzwaniami i koniecznością dostosowania się do zmienionego otoczenia społecznego. Wymagało to podjęcia szeregu niestandardowych działań aby nie tracić kontaktu z czytelnikami i nadal zaspokajać ich potrzeby. Wejherowska biblioteka sprostała tym zadaniom.

Przyznane wyróżnienie jest wyrazem uznania członków jury dla roli MBP w Wejherowie w upowszechnianiu czytelnictwa w szczególnym czasie epidemicznym. Komisja konkursowa wysoko oceniła działania podejmowane przez wejherowską książnicę w tym trudnym okresie, podkreślając że cechowała je różnorodność, innowacyjność rozwiązań, kreatywność, ogromny zasięg oraz szerokie spektrum form zaoferowanych czytelnikom.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie znalazła się w gronie 10 placówek z całego kraju, wyróżnionych przez jury. Takie samo wyróżnienie otrzymała także Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi - Stacja Kultura.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Kolejne święta naznaczone są piętnem koronawirus. W okresie, kiedy spędzamy czas z bliższą i dalszą rodziną, zaleceniem jest przebywanie w izolacji. Świętom Wielkanocnym towarzyszy  bogaty...

2021-04-03 13:58:53

Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia, które zostanie po świętach. Podziel się tym, czego nie zjesz. Wesprzyj potrzebujących i przekaż jedzenie do lokalnej jadłodajni dla bezdomnych.

2021-04-05 15:26:34

W kwietniu odbywać się będzie w Wejherowie Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie pozbyć się zalegających, uciążliwych śmieci i odpadków.

2021-04-06 09:40:51

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!