123
Ireny, Irminy, Stanisława

TURNIEJ KARATE

2021-05-25 10:40:58

W sobotę w Wejherowie odbył się Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym, organizowany przez prężnie działający Karate Klub Wejherowo. Na matach hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 rywalizowały dzieci, młodzicy, juniorzy, młodzieżowcy, seniorzy oraz seniorzy 50+.

W sobotę 22 maja do hali wejherowskiego „Elektryka” przybyło blisko 190 zawodników reprezentujących 13 klubów karate, głównie z terenu województwa pomorskiego. Zawody przeprowadzone zostały w trzech blokach:

• dzieci rocznik 2012 i młodsze,
  • dzieci rocznik 2011 – 2008,
  • Zawodnicy rocznik 2007 i starsi.

Z uwagi na ograniczenia epidemiczne, zawody odbywały się w reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności.

Szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji publikujemy w załączniku. W klasyfikacji klubowej zwyciężył Karate Klub Wejherowo, przed Karate Klub Bytów i Akademią Karate Tradycyjnego w Sopocie.

Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym ma wieloletnią historię, sięgającą połowy lat 90-tych ubiegłego wieku. Jest doskonałą formą propagowania tego sportu wśród społeczności lokalnej. Ponadto sprzyja integracji dzieci i młodzieży trenującej w klubach karate na Pomorzu.

Organizatorami zawodów jest Karate Klub Wejherowo oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku, przy wsparciu Miasta Wejherowo i Powiatu Wejherowskiego.

opr. qrator

Do bogatej kolekcji trofeów z imprez międzynarodowych i krajowych w kickboxingu, Paulina Stenka dołożyła kolejne. Kilka dni temu została dwukrotną złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski.

2021-09-13 10:11:23

Trwają zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego MAXIMUS. Zajęcia prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Mile widziany każdy, kto chce poprawić swoją...

2021-09-14 10:25:06

Poszedł w ślady klubowej koleżanki i także wraca do domu z brązowym medalem Mistrzostw Polski Kadetów w Boksie. Oliwier Potrykus, zawodnik Wejherowskiego Klubu Bokserskiego Gryf zajął trzecie...