JUBILEUSZ MZK

JUBILEUSZ MZK

To już 40 lat minęło odkąd na ulicach Wejherowa pojawiły się miejskie...
ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

W środę, w ramach III rundy pomorskich eliminacji do rozgrywek Pucharu...
"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

SUKES WEJHEROWSKICH UCZNIÓW

2021-06-01 08:42:10

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie wywalczyli tytuł Mistrzów Świata w międzynarodowym finale konkursu Odysei Umysłu, który zakończył się na Florydzie (USA).

Ze względu na pandemię konkurs odbył się w formie online. Zespoły musiały w przeciągu 1 tygodnia przetłumaczyć tekst nagranego przez siebie przedstawienia, osadzić didaskalia na filmie, przygotować trudne formularze, wypełniając je w języku angielskim, a także połączyć się z USA aby rozwiązać test, tzw. Problem Spontaniczny. Potem trzeba było czekana decyzję jury.

W środku nocy dotarła do Polski  znakomita wiadomość. Zespół złożony uczniów IV klasy Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie zajmując II miejsce w swojej grupie wiekowej, zdobył tytuł Mistrzów Świata Odysei Umysłu.

- Jesteśmy niezwykle dumni z uczniów i nauczycieli-trenerów. W naszej szkole Odyseja Umysłu działa już kilkanaście lat i ciągle zaskakuje wszystkich swoimi sukcesami. Mamy na swoim koncie zwycięstwa na arenie międzynarodowej, mamy dwukrotnych Mistrzów Europy, ale Mistrzostwo Świata zdarzyło się po raz pierwszy - powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek s. Marlena Wilmanska.

- Zdobycie tak zaszczytnego tytułu mistrzowskiego, znalezienie się wśród elity odysejowej odkupione było ogromną pracą Odyseuszy i Trenerów. W dobie pandemii, pilnując reżimu sanitarnego, uruchamianie kreatywności było nie lada wyzwaniem. Doskonale spisał się nasz trener Marcin Mutka, którego znajomość j. angielskiego okazała się wręcz genialna, tłumaczenie bowiem musiało być na poziomie nie tyle translatora, co native speakera - dodaje koordynator i trener Iwona Brzezińska

- Współdziałanie w grupie wyłącznie męskiej, doprowadzenie do pracy jako jeden, wspólny team stanowiło także wyzwanie, któremu udało się jak widać sprostać, bo nasza ekipa dzielnie wkroczyła na podium zwycięzców - mówi jedna z trenerek Mistrzów Świata - Anna Jeżewska-Litwin.

Wielkie brawa i gratulacje dla uczniów, dzięki którym Wejherowo pojawiło się w gronie Mistrzów Świata Odysei Umysłu 2021. Sukces tym większy, że w finale startowało ponad 900 drużyn z całego świata.

opr. qrator

foto:AJ-LPrzeczytaj również
W ostatnim dniu sierpnia, podczas skromnej uroczystości w Starostwie Powiatowym, odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów mianowania nauczycielom.

2021-09-02 12:03:29

Kolejny rocznik zakończył studia. W piątek blisko 40. absolwentów odebrało dyplomy ukończenia studiów socjologicznych. Na uroczystym wręczeniu dyplomów obecni byli Starosta Powiatu Puckiego...

2021-07-17 18:19:33

Dla każdego kto nie czuje się w cyberświecie zbyt pewnie, a chce zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie proponuje kurs edukacji finansowej...

2021-05-27 14:07:07

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!