JUBILEUSZ MZK

JUBILEUSZ MZK

To już 40 lat minęło odkąd na ulicach Wejherowa pojawiły się miejskie...
ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

ZWYCIĘSTWO W PUCHARZE POLSKI

W środę, w ramach III rundy pomorskich eliminacji do rozgrywek Pucharu...
"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KARTA MIESZKAŃCA

2021-06-02 10:52:42

Z inicjatywy Prezydenta Wejherowa, na najbliższej sesji Rady Miasta przedłożony zostanie projekt uchwały w sprawie wprowadzenie i realizacji programu: Wejherowska Karta Mieszkańca. Ma to być zupełnie nowe narzędzie prospołecznej polityki promocyjnej miasta.

Koncepcja Wejherowskiej Karty Mieszkańca z jednej strony ma zaoferować pakiet korzyści dla każdego mieszkańca, a z drugiej zachęcić osoby niezameldowanych do dopełnienia tego obowiązku. To z kolei przyczyni się do zwiększenia przychodów miasta z tytułu podatków.

Sama karta miałaby mieć formę plastykowej karty uprawniającej do określonych zniżek, ulg, zwolnień i preferencji oraz posiadać swój odpowiednik elektroniczny. Nie znamy jeszcze szczegółów preferencji jakie będą przysługiwać posiadaczom kart, ani nie wiemy czy jej wydanie wiązałoby się z jakąś opłata.

Z deklaracji prezydenta Krzysztofa Hildebrandta, który jest inicjatorem pomysłu, wynika że Wejherowska Karta Mieszkańca upoważniać będzie posiadacza do korzystania ze zniżek, rabatów, ulg i przywilejów, oferowanych przez instytucje miejskie, jak i przez partnerów biznesowych, którzy zadeklarują przystąpienie do programu. Karta mogłaby także pełnić inne funkcje, np. biletu elektronicznego MZK. Będzie ona także oferowała dodatkowe pakiety korzyści dla konkretnych grup mieszkańców (np. seniorzy, uczniowie, itd.) spełniających odpowiednie kryteria.

Wejherowską Kartę Mieszkańca mógłby uzyskać każdy pełnoletni mieszkaniec, który jest zameldowany na terenie Wejherowa lub tu rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych. Z preferencji będą także mogły korzystać małoletnie dzieci posiadacza karty.

Podobne inicjatywy funkcjonują np. w Gdyni, Gdańsku i innych miastach w kraju. Głównym założeniem takich programów jest zawsze ułatwienie mieszkańcom dostępu do usług publicznych, edukacyjnych, komunikacji miejskiej oraz szeroko rozumianej oferty sportowej, rekreacyjnej i kulturalnej. Partnerami w projekcie są podmioty komercyjne oraz organizacje pozarządowe, które w ramach kart miejskich proponują preferencyjne warunki na swoje produkty i usługi każdemu posiadaczowi karty.

O losach inicjatywy Prezydenta Wejherowa dyskutować będą radni na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 15 czerwca. Poznamy wtedy ostateczny kształt programu oraz stanowisko Rady Miasta w sprawie podjęcia uchwały o wprowadzeniu i realizacji programu Wejherowskiej Karty Mieszkańca.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
To już 40 lat minęło odkąd na ulicach Wejherowa pojawiły się miejskie autobusy. Z tej okazji w Miejskim Zakładzie Komunikacji Sp. z o.o., odbyła się jubileuszowa uroczystość podsumowująca...

2021-09-23 10:31:59

Zgodnie z postanowieniami r egulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Wejherowa , w październiku zostanie przeprowadzona obowiązkowa akcja deratyzacyjna, mająca na celu...

2021-09-20 08:48:22

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji przedsiębiorstwa transportowe wraz z samorządami promować będą idee transportu zbiorowego. Zwieńczeniem ETZT będzie Dzień Bez...

2021-09-16 12:37:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!