123
Bogusława, Liwiusza, Tekli

IMPONUJĄCY START KICKBOXEREK

2021-06-22 11:26:17

Były świetnymi kadetkami, młodziczkami i juniorkami, a teraz święcą triumfy wśród seniorek. Utytułowane kickboxerki Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk pokazały, że nie tylko z wiekiem są coraz lepsze ale nie straszne im także walki w nowych formułach. Obie wracają ze srebrnymi medalami z Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Full Contact.

Nasze panie to wielokrotne medalistki zawodów krajowych i międzynarodowych w młodszych kategoriach wiekowych, trenujące w GOSRiT Luzino. W miniony weekend zadebiutowały w nowej dla siebie formule walk – full contact i to od razu na Mistrzostwa Polski. Wykorzystując swoje bogate doświadczenia z walk w innych formułach, pokazały wielkie umiejętności, które zaprowadziły je aż do finału. W walce o złoto uległy na punkty swoim przeciwniczkom.

Zuzanna Kalbarczyk (kategoria wagowa do 60 kg) uległa Monice Puzio (Krakowska Szkoła Sportowa Smok), a Paulina Stenka (kategoria wagowa powyżej 70 kg) musiała uznać wyższość Ewy Kauch (UKS Armia Polkowice).

Obie nasze zawodniczki  zrobiły duże wrażenie na trenerze kadry narodowej i obie zostały powołane do Kadry Polski Full Contact na rok 2021.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule Full Contact odbyły się w dniach 18 – 20 czerwca 2021 r. w Szczecinku. W zawodach udział wzięło 211 zawodników i zawodniczek z 54 klubów z całej Polski. Organizatorami imprezy byli: Klub Sportów Walki Szczecinek, Klub Sportowy Dragon, Gmina Szczecinek, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku. Zawody odbywały się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.

Tomasz Magulski

Tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch różnych imprezach wywalczyły medale. Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk od lat przyzwyczaiły nas, że są jednymi z...

2021-09-20 14:58:55

Trwają zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego MAXIMUS. Zajęcia prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Mile widziany każdy, kto chce poprawić swoją...

2021-09-14 10:25:06

Do bogatej kolekcji trofeów z imprez międzynarodowych i krajowych w kickboxingu, Paulina Stenka dołożyła kolejne. Kilka dni temu została dwukrotną złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski.