PANIE POKAZAŁY KLASĘ

PANIE POKAZAŁY KLASĘ

Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch...
TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

Od przegranej rozpoczęli sezon 2021/2022 szczypiorniści KS Tytani...
BIEGANIE I POMAGANIE

BIEGANIE I POMAGANIE

W niedzielę w Bolszewie odbyła się charytatywna impreza sportowa, której...
ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

Po raz ósmy odbył się w Wejherowie Zlot Turystów Seniorów. Impreza odbywa...
OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

Zgodnie z postanowieniami r egulaminu utrzymania czystości i porządku na...
21
Wtorek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY

2021-07-01 14:51:44

Wraz z zakończeniem roku szkolnego Miejski Zakład Komunikacji dokonał zmian w rozkładach jazdy. Część z nich wynika z przejścia na rozkład wakacyjny, a pozostałe wynikają z korekt które mają lepiej dostosować częstotliwość kursów do potrzeb pasażerów.

Od poniedziałku, 28 czerwca 2021 r. na wybranych liniach autobusowych obsługiwanych przez MZK Wejherowo obowiązywać będą wakacyjne warianty rozkładów jazdy. Jednocześnie od czwartku, 1 lipca 2021 r., wprowadzone zostają nowe rozkłady na liniach 1458 i 10. Zmiana jest odpowiedzią na wpływające interpelacje pasażerów, a także konieczność poprawy częstotliwości kursowania – w szczególności w godzinach porannych.

  • Linia nr 1 - nowy rozkład jazdy. W dni powszednie, w godzinach szczytu porannego autobusy pojadą częściej - tak samo jak po południu, czyli co 20 minut. Zmienione zostają również godziny kursów wykonywanych do pętli Góra Szkolna.
  • Linia nr 3 - w dni powszednie obowiązuje rozkład ważny w okresie wakacji. W związku z brakiem kursowania linii 7 w godzinach okołopołudniowych realizowane będą dwa podjazdy do przystanków przy ul. Drzewiarza w kierunku Wejherowa Odrębnej, oraz dwa podjazdy - w kierunku do Gościcina Robakowskiej.
  • Linia nr 4 - nowy rozkład jazdy.Skorygowane zostają godziny odjazdów w celu zapewnienia lepszego skorelowania odjazdów z linią 5 oraz ujednolicony zostaje rozkład jazdy - zarówno w dni powszednie szkolne, jak i wakacyjne. Dodatkowo zmienione zostają godziny podjazdów do przystanku Orle Szkoła (tylko w dni nauki).
  • Linia nr 5 - nowy rozkład jazdy. Godziny odjazdów zostają dopasowane do nowych rozkładów na liniach 1 i 4, zapewniając tym samym większą częstotliwość kursowania na odcinku Wejherowo - Bolszewo.
  • Linia nr 7 - w dni powszednie linia będzie kursować wg rozkładu ważnego w okresie wakacji, czyli wyłącznie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego.
  • Linia nr 8 - nowy rozkład jazdy.Rozkład jazdy zostaje skoordynowany z autobusami linii 1 (w szczególności w godzinach wieczornych), a także z linią 9 (wieczorami). Dodatkowo mieszkańcy Redy i Wejherowa zyskają możliwość wcześniejszych dojazdów do pętli C.H. "Port Rumia".
  • Linia nr 10 – nowy rozkład jazdy. W wybranych kursach wprowadzona zostaje korelacja linią nr 8 do Rumi, a także w przeciwnym kierunku, umożliwiając powroty. Dodatkowo w dni powszednie w roku szkolnym zmienione zostaje ulokowanie autobusu przegubowego. Zmieniony zostaje także przystanek Bolszewo Zamostna w kierunku Wejherowa - autobusy zatrzymywać się będą w zatoce za skrzyżowaniem z ul. Zamostną - przystanek Bolszewo Zamostna 04.
  • Linia nr 12 - w dni powszednie obowiązuje rozkład ważny w okresie wakacji.
  • Linia 13 i 14 – kursowanie zostaje zawieszone na okres wakacji.
  • Linia nr 17 w soboty i niedziele realizowane będą dodatkowe kursy z oznaczeniem "w - kursuje w okresie letnich wakacji".

Pozostałe linie kursują bez zmian.

opr. qratorPrzeczytaj również
Zgodnie z postanowieniami r egulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Wejherowa , w październiku zostanie przeprowadzona obowiązkowa akcja deratyzacyjna, mająca na celu...

2021-09-20 08:48:22

Powiatowy Urząd Pracy zmienia zasady obsługi klientów. Po okresie pandemicznego zamknięcia, podczas której kontakt odbywał się praktycznie wyłącznie kanałami zdalnymi, ponownie będzie można...

2021-09-14 11:45:08

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na rzece Redzie w Wejherowie została oddana do użytku. Od wczoraj kajakarze, miłośnicy sportów wodnych oraz wszyscy...

2021-09-17 09:39:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!